Jaunumi

Google Play Store samazinās komisiju, lai atbalstītu lietotņu izstrādātājus

Ikvienam Android lietotnes izstrādātājam, kas ievietojis lietotni Google Play veikalā, līdz šim ik gadu par visiem ieņēmumiem bija jāmaksā 30% komisija Google. Tagad Google, lai atbalstītu jaunos izstrādātājus, šo komisiju samazinājusi līdz 15 %.

Google paziņojums par komisijas samazināšanu seko pēc līdzīga Apple paziņojuma. Pavisam nesen arī Apple paziņoja, ka samazinās komisijas maksu jaunajiem lietotņu izstrādātājiem līdz 15%. Taču abām programmām ir kritiska atšķirība – Apple komisijas samazinājumu piešķir tikai tiem izstrādātājiem, kuriem ieņēmumi gada laikā nepārsniedz 1 miljonu, kas nozīmē, ka, pārkāpjot 1 miljona slieksni, izstrādātāji tiek izslēgti no atbalsta programmas un tiek piemērota 30% komisija par ieņēmumiem, ko izstrādātāji ieguvuši savu lietotni pārdodot Apple Store. Turpretī Google piemēro 15% pirmajam ieņēmumu miljonam un, pārkāpjot šo slieksni, palielina komisiju turpmākajiem ieņēmumiem.

Google jaunā programma piedāvā komisijas samazinājumu 1 miljonam ieņēmumu katru gadu. Tas nozīmē, ka ja esi students, kurš veido savu pirmo lietotni, uzņēmums nodrošina visai noderīgu atbalstu. Taču, šo atbalstu ik gadu turpmāk saņems ikviens lietotnes izstrādātājs. Google pārstāvis norāda, ka uzņēmums uzskata, ka pazemināto maksu vienlīdzīga piemērošana visiem izstrādātājiem ir taisnīga pieeja, kas atbilst Google mērķiem, atbalstīt visus lietotņu izstrādātājus.

30% komisija Android lietotņu izstrādātājiem, pārdodot savu lietootni Play Store, vienmēr ir bijusi nemainīga. Vienīgais izņēmums ir abonementi: 2018. gadā Google paziņoja, ka samazinās savu komisiju līdz 15% abonēšanas pakalpojumiem, ja lietotāji tos izvēlēsies abonēt uz visu gadu.

To izstrādātāju skaits, kas katru gadu nopelna vairāk nekā 1 miljonu – un  maksās 30% – ir proporcionāli niecīgs. Google norāda, ka patiesībā tikai aptuveni 3% Android izstrādātāju iekasē maksu par savu lietotņu lejupielādi vai par pirkumiem lietotnē, bet tikai 1% no šiem izstrādātājiem pārkāpj 1 miljona ieņēmumu slieksni.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti