Jaunumi Programmatūra

Google sola atvieglot trešo pušu lietotņu veikalu instalēšanu operētājsistēmā Android 12

Ja esat kaut kā to palaidis garām, Epic Games ir bijis nesaskaņās ar Apple un zināmā mērā arī ar Google par viņu mobilo operētājsistēmu un attiecīgo lietotņu veikalu politiku.

Viens no satraukuma iemesliem ir tas, ka abi uzņēmumi ļoti grūti vai gandrīz neiespējami izstrādātājiem izplata savas lietotnes dažādos veidos, tādējādi piespiežot daudzus no viņiem dot Google un Apple 30% no ienākumiem, ko viņi gūst, izmantojot digitālo tirdzniecību.

Kaut arī Apple nav parādījis pazīmes, kas liecinātu par piekāpšanos, tad Google paziņoja par dažām būtiskām izmaiņām Android izstrādātājiem. Ziņojumā ar nosaukumu “Klausoties izstrādātāju atsauksmes, lai uzlabotu Google Play“, uzņēmums ir teicis, ka, sākot ar nākamā gada Android versiju jeb Android 12, tas lietotājiem atvieglos citu lietotņu instalēšanu neizmantojot Google Play. Tādējādi dodot izstrādātājiem vairāk iespēju izplatīt savas Android lietotnes. Google neiedziļinājās specifikācijās, taču abām pusēm šīm vajadzētu būt labām ziņām.

Google arī paziņoja, ka ir atjauninājusi Google Play veikala maksājumu politiku , lai padarītu skaidrāku izstrādātājiem, kuri Play veikalā pārdod maksas lietotnes, ir jāizmanto Google norēķinu sistēma un jāsamaksā attiecīgais ieņēmumu procents. Tās pašas par sevi nav izmaiņas, bet gan jau ieviestās politikas precizējums, un Google saka, ka tikai 3% izstrādātāju pārdod digitālās preces, kurām nepieciešama Google norēķinu sistēmas izmantošana.

Spējai vieglāk instalēt trešo pušu lietotnes vajadzētu būt labām ziņām tādiem izstrādātājiem kā Epic Games, kuri ir nelokāmi apņēmušies nedalīt savus ieņēmumus ar Google. Atliek gaidīt, vai arī Apple kaut kādā veidā piekāpsies.

 

Avots: Neowin

Atbildēt

Līdzīgi raksti