Programmatūra

Huawei izlaiž jauno HarmonyOS

Uzņēmums Huawei ir paziņojis, ka HarmonyOS operētājsistēma nonāks ražotāja viedtālruņos ar gaidāmo atjauninājumu. Huawei patērētāju biznesa vadītājs Ričards Ju apgalvo, ka uzņēmums savai jaunajai operētājsistēmai pielāgo aptuveni 100 ierīces. Tās ir lielas izmaiņas no iepriekšējiem viedtālruņiem, kuros darbojas Android atvērtā pirmkoda versija ar Huawei pakalpojumiem. Jaunā operētājsistēma aizstāj Google programmatūru, kuru ASV sankciju dēļ nav bijis iespējams iekļaut jaunās ierīcēs.

HarmonyOS sākotnēji nonāks pie jaunākajiem flagmaņiem, piemēram, Mate 40, P40 un Mate 30 sērijas, un tuvākā gada laikā tā sagaidāma arī citās ražotāja ierīcēs. Uzņēmums norāda, ka tādi vecāki tālruņi kā Mate 9, Mate 10, P20 un P10 šo atjauninājumu saņems nākamā gada pirmajā pusē.

Uzņēmums apgalvo, ka jaunā operētājsistēma viedtālruņiem piedāvā vienmērīgāku savienojamību ar dažādām ierīcēm, piemēram, ar saderīgām austiņām un skaļruņiem. Uzlabojumu saņēmuši arī sākuma ekrāna logrīki.

Ķīnas tehnoloģiju gigants pirmo reizi paziņoja par HarmonyOS 2019. gadā, un pirmā ierīce, kas to saņēma bija Vision TV no tā toreizējā zīmola Honor (tas vēlāk pārdeva zīmolu notiekošo ASV sankciju radītā spiediena dēļ). Pagājušā gada Huawei izstrādātāju konferencē uzņēmuma patērētāju biznesa vadītājs Ričards Ju deva mājienu, ka operētājsistēma 2021. gadā varētu parādīties arī viedtālruņos.

Huawei paziņoja, ka arī jaunie MatePad planšetdatori un Huawer Watch 3 jaunais viedais pulkstenis darbosies ar jauno operētājsistēmu.

Avots: The Verge

    • Pēc šobrīd publicētās informācijas HarmonyOS atbalstīs Android lietotnes. Bet tā kā jaunajos viedtālruņos vairs nebūs Google Play un citas Andoid lietotnes, visticamāk būs jāmeklē alternatīva, kur tās lejupielādēt.

  1. Iebuvetas aplikacijas varbut nebus, bet attiekties no tam nav logiski, huawei parasti Kina ir savs veikals ar aplikacijam. Viss bus atkarigs no regiona kuram pirkts mobila iekarta ja EU neaizliegs tad bus ka parasti. Tapat ka vaicat ko gribat lietot, piem. parluks pats pajauta kuru gribat lietot, tas varetu notikt ka aplikacijas pasas pajautas. Domaju ka viss beigsies atkariba ar ASV iebildumiem pret Kinu, bet citos apgabalos viss turpinasies. Negribi nelieto?

Atbildēt

Līdzīgi raksti