Programmatūra

Instagram un Facebook turpmāk piedāvās paslēpt “Man patīk” skaitu ierakstiem un attēliem

Instagram un Facebook izlaiž jaunu funkciju, kas attēliem un dažādiem ierakstiem platformās ļauj paslēpt “Man patīk” skaitu. Ar šo funkciju katrs lietotājs varēs izslēgt “Man patīk” skaitu visā lietotnē, lai neredzētu to citu ierakstiem vai izvēlēties iespēju publiski nerādīt savu ierakstu un attēlu “Man patīk” skaitu citiem lietotājiem.

Instagram ievieš šo funkciju pēc gadiem ilgiem testiem un spiediena no ekspertu puses. 2017. gadā platforma pēc Apvienotajā Karalistē veiktā organizācijas Royal Society for Public Health pētījuma tika novērtēta kā “viskaitīgākā jauniešu garīgajai veselībai un labklājībai”. Eksperti ir apgalvojuši ka “Man patīk” pogas noņemšana vai rādītāju paslēpšana varētu palīdzēt mazināt sociālo spiedienu daļai Instagram un Facebook lietotāju.

Instagram pārstāvis min, ka jau testēja šo funkciju, lai novērtētu, vai tās ieviešana var samazināt sociālo spiedienu daļai lietotāju. Rezultātā sociālo mediju gigants noskaidroja, ka rādītāju paslēpšana daļai lietotāju patiešām šķitusi patīkama un noderīga. Tā ne tikai maina priekšstatu par to, kas ir populārs, bet arī palīdz koncentrēt uzmanību uz svarīgāko.

Facebook šo funkciju sāka testēt jau 2019. gadā kā eksperimentu, lai redzētu, vai izmaiņas uzlabos platformas izmantošanas pieredzi. Instagram pēdējo gadu laikā ir testējis dažādus veidus, kā paslēpt “Man patīk” skaitu. Šķiet, ka platforma nu ir atradusi vispraktiskāko.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti