Jaunumi

Intel cels jaunu 17 miljardu eiro vērtu pusvadītāju ražotni Vācijā

Intel ir paziņojis par ievērojamu jaunu ieguldījumu, plānojot uzcelt 17 miljardu eiro vērtu pusvadītāju ražotni Vācijā un 12 miljardu eiro vērtu savas pašreizējās Īrijā esošās ražotnes paplašināšanu.

Uzņēmums arī ceļ jaunu pētniecības, izstrādes un projektēšanas centru Francijā, kā arī plāno veikt ieguldījumus Īrijā, Itālijā, Polijā un Spānijā ražošanas, liešanas pakalpojumu un pētniecības jomā. Kopumā tehnoloģiju gigants plāno šobrīd ieguldīt vairāk nekā 33 miljardus eiro Eiropas pētniecības, izstrādes, ražošanas rūpnīcu un nozares attīstībā. Tā ir tikai daļa no 80 miljardiem eiro, ko uzņēmums nākamo desmit gadu laikā plāno ieguldīt savu produktu attīstībā Eiropā.

Jaunā Vācijas ražotne Magdeburgā sastāvēs no divām pusvadītāju rūpnīcām, kuru būvniecība sāksies 2023. gada pirmajā pusē, bet pašu pusvadītāju ražošanu plānots uzsākt 2027. gadā. Rūpnīcās ražos arī Intel nākamās paaudzes Angstrom-era produktus. Jaunās rūpnīcas ne tikai ražos uzņēmuma procesorus, bet arī palīdzēs tos ražot Intel Foundry Services klientiem.

Intel apgalvo, ka Vācijas rūpnīcas celtniecības procesā radīs 7000 jaunas darba vietas, bet, kad rūpnīcas būs gatavs, tās nodrošinās  3000 pastāvīgas darba vietas. Tikmēr Īrijas rūpnīcas projektā plānots dubultot Intel ražošanas telpas, lai Intel 4 procesoru varētu ražot Eiropā.

Pasaulē nu jau otro gadu turpinās pusvadītāju trūkums. Lai gan Intel savā jaunajā rūpnīcā pusvadītājus sāks ražot tikai pēc 5 gadiem, tas uzņēmumam varētu sniegt ievērojamas priekšrocības.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti