Intel tikko likvidēja savu kripto mikroshēmu pēc mazāk kā gada

Intel tikai pagājušā gada jūnijā piegādāja savu pirmo Bitcoin ieguves mikroshēmu Blockscale 100 ASIC, taču tā jau ir mirusi – mazāk kā pēc gada uzņēmums pārtrauca tās darbību, ziņo Tom’s Hardware, nepaziņojot par jaunu mikroshēmu, kas to nomainītu.

Vai tas nozīmē, ka Intel jau ir pabeidzis darbu ar kripto mikroshēmām pēc tam, kad pagājušā gada februārī šo ideju sāka īstenot? Iespējams: Intel izvairījās no Tom’s Hardware jautājuma par to, vai tas pametīs Bitcoin ASIC biznesu, sakot tikai: “Mēs turpinām uzraudzīt tirgus iespējas.”

No brīža, kad Intel paziņoja par mikroshēmu, līdz brīdim, kad tā tika piegādāta, Bitcoin vērtība bija samazinājusies vairāk nekā uz pusi – no augstākā līmeņa – vairāk nekā 47 000 dolāru par monētu – līdz mazāk nekā 19 000 dolāru par monētu. Tomēr tikai šodien pēc piecu mēnešu kāpuma, kas sākās novembrī, Bitcoin atkal pārsniedz 30 000 ASV dolāru. Izskatās, ka Intel laiks izstrādājot šo mikroshēmu, šķiet, ir bijis… neveiksmīgs.

Taču ar atdzimstošo Bitcoin var nepietikt. Mēs dzīvojam pavisam citā tehnoloģiju nozarē nekā 2022. gada vidū: lielā kriptotehnoloģiju ziema ir mazinājusi ticību blokķēdes tehnoloģijām, mākslīgais intelekts ir kļuvis par karsto investīciju jaunumu, un šķiet, ka praktiski visi tehnoloģiju uzņēmumi savelk jostas un atbrīvojas no mazāk svarīgiem uzņēmumiem, tostarp Intel.

Intel vadītājs ir publiski paziņojis, ka līdz 2025. gadam plāno samazināt darbinieku budžetu par 8-10 miljardiem ASV dolāru. Uzņēmums tikai pagājušajā nedēļā izstājās no iepriekš sagatavotu serveru biznesa un martā apstiprināja, ka pārtrauks savu mobilo modemu biznesu – jā, vairs nekāda 5G vai LTE no Intel.

Avots: Toms Hardware

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt