Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

Intel paziņo par jauniem Cascade Lake Xeon procesoriem: 48 kodoli un 12 atmiņas kanāli katrai ligzdai

Intel ir paziņojis par nākamās Xeon procesoru saimes izstrādāšanu, kuras pārdošana sāksies nākamā gada pirmajā pusē. Jaunajām ierīcēm ir būtiski uzlabojumi, tām ir līdz 48 kodoliem, 12 DDR4 atmiņas kanāli katrai ligzdai, līdz 2 procesoru ligzdām.

Šie procesori visdrīzāk būs augstā gala Cascade Lake procesori, Intel tos dēvē par Cascade Lake Advanced Performance, ar augstāka līmeņa ātrdarbīgumu nekā Xeon Scalablle Processors (SP). Tagadējās Xeon SP mikroshēmas ir monolīti , līdz pat 28 kodoliem un 56 pavedieniem (thread). Tā vietā Cascade Lake AP būs daudzshēmu procesors. AMD izmanto līdzīgu pieeju, Epyc procesoriem ir 4 mikroshēmas katrai ligzdai un 8 kodoli katrā mikroshēmā.

Pāreja uz daudzshēmu dizainiem visdrīzāk notika nepieciešamības dēļ. Jo lielākas kļūst mikroshēmas, jo lielāka iespēja ir iegūt brāķi. Vairāku mazāku shēmu izmantošana atļauj izvairīties no daļas defektu. Tā kā Intel 10nm ražošanas process nav gatavs masveida tirgum, jaunie Xeon procesori izmantos 14nm procesu. Uzņēmums vēl nav atklājis jauno procesoru topoloģiju, tāpēc nav zināms, kā tiks iedalīta vieta kodoliem un atmiņas kanāliem. Lielajam daudzumam atmiņas kanālu noteikti būs nepieciešama liela ligzda. Šoreiz arī nav ierastais apraksts ar kodolu/pavedienu skaitu, ir tikai kodolu skaits. Tas varētu nozīmēt, ka jaunie procesori neizmantos hyperthreading tehnoloģiju vispār. Cascade Lake silīcijs saturēs drošības labojumus lielākajai daļai Spectre un Metldown uzbrukumu veidiem.

Uzņēmums sola 20 procentu ātrdarbīguma pieaugumu salīdzinājumā ar šī gada Xeon SP procesoriem un 240 procentus pār AMD Epyc, ar lielākiem guvumiem atmiņu intensīvi izmantojošos darbos. Jaunajiem procesoriem būs jaunas AVX512 instrukcijas, kurās ir nozīmīgas ātrdarbīguma optimizācijas neironu tīkliem. Intel domā, ka tas uzlabos attēlu salīdzināšanas algoritmu ātrumu līdz pat 17 reizēm. Ātrdarbīguma salīdzinājumos nav tikusi izmantota hyperthreading vai simultaneous multithreading tehnoloģija.
Bez 48 kodolu Xeon, Intel nesen ir sācis pārdot jaunākos procesorus no Xeon E-2100 saimes. Tie ir nelieli, vienas ligzdas procesori, paredzēti maziem serveriem, līdz pat 6 kodoliem un 12 pavedieniem. Funkcionāli, tie ir Core veida procesori ar ECC atmiņas atbalstu un servera mikroshēmojumu.

Avots: arstechnica.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti