Kiborgu ziņas: kāpēc nevajag e-talonu iešūt rokā?

Austrālijā dzīvo tāds 33 gadus vecs jurists vārdā Meow-Ludo Disco Gamma Meow-Meow, kurš sevi dēvē par kiborgu. Viņam ļoti patīk bankas kartes ar iebūvētiem RFID vai NFC čipiem, jo tad iepērkoties nav jāapgrūtina sevi ar PIN ievadīšanu. Tāda pat apmaksas sistēma tur ir sabiedriskajā transportā – Rīgas e-talona analogs. Diemžēl Mjau-Mjau ir tāds neveiksminieks, kuram šīs apmaksas kartes bieži gadās nozaudēt. Un tāpēc tika nolemts implantēt braukšanas karti ķermenī. Jāpiebilst, ka Sidnejā tās ir beztermiņa, un ir elektroniski papildināmas neierobežotu skaitu reižu. Par palīgu tika izvēlēts kāds pīrsingu meistars, kurš izgrieza čipu, laminēja to ar biosaderīgu plastmasu un iešuva Mjau-Mjau rokā. Bez braukšanas kartes vienā paņēmienā implantēja arī e-ID karti.

Nu bija laime pilnībā, un vairākus mēnešus Mjau-Mjau veiksmīgi lietoja Sidnejas sabiedrisko transportu, pieliekot skanerim plaukstu un nopīkstinot. Tomēr 2017. gada augustā notika krahs: vilcienā iekāpa piekasīgi transporta policijas kontrolieri un pieprasīja uzrādīt braukšanas karti. “Kiborga” stāstījumu par bioimplantu bargie veči neņēma par pilnu un izrakstīja soda kvīti kā parastam bezbiļetniekam. Diemžēl arī tiesas prāvu nācās zaudēt, jo likuma burtā ir prasība pēc pieprasījuma “uzrādīt braukšanas karti kontrolei”. Rezultātā Mjau-Mjau zaudējumi sastādīja 220 AU$ soda naudas un 1000 AU$ tiesu izdevumi. Uz prāvu ieradās arī bariņš kiborga piekritēju, tostarp meitene Anonymous maskā. Kad žurnālistu intervijas laikā kāds pajautāja: “Kāpēc tu iešuvi to rokā, brāl?”, meitene atkliedza: “Jūs pārkāpjat kiborgu tiesības!”

Avoti: 1, 2

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

  1. Nu i debīls. e-talonus vispār nav jālieto, konkrēts data mining un izsekošanas instruments. Vienreizējie dzeltenie vēl ok, bet papildināmie, ar identitāti sasaistāmie ir psc.

  2. Visas eletromagnetiskas tehnologijas uzlaust praktiski nevar, jo strada uz magnetiska lauka principa, nonakot pie uztvereja kede tiek izraisita eletriska strava un id noklust pie lasitaja. Var protams gaidit kad socialo tiklu foto var klut par idetifikaciju pec sejas. Biometriskas tehnologijas biezi pielieto lai atpazitu cilveku, protams var list muca ieksa bet tas ir solis uz prieksu, pat musdienu gara senie cilveki mestos begt.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt