Mašīnu mācīšanās algoritmi iemieso Harisonu Fordu Solo Zvaigžņu Karu filmā

Zvaigžņu karu filmas tradicionāli ir guvušas lielu peļņu. Tāpēc bija pārsteigums redzēt, ka Disney lielbudžeta filma “Solo: A Star Wars Story” radīja zaudējumus vairāku miljonu apmērā. Viena no problēmām varētu būt bijusi, ka skatītājiem neinteresē redzēt citus aktierus Han Solo lomā, kuru iepriekš tēloja Harisons Fords. Diemžēl Harisons Fords ir par vecu, lai filmētos šādās jauneklīgās lomās, bet vēl ir cerība. Izmantojot mašīnu algoritmisko mācīšanos, var redzēt skatus no filmas, kas nav tikusi filmēta.

Youtube kanāls derpfakes ir eksperimentējis ar algoritmisko mācīšanos video manipulācijā no laika, kad rīki tika publicēti 2018. gada sākumā. Cilvēku dabai esot kāda tā ir, internets to, protams, vispirms lietoja seju maiņai pornogrāfijā.

Derpfakes lieto turpat izmantotos rīkus seju maiņai filmās. Konts ir publicējis modificētus video no Toy Story (Rotaļlietu stāsts), Star Trek(Zvaigžņu ceļš), The Room (Istaba) un citām filmām. Zvaigžņu kari ir īpaši interesants mērķis šādām modifikācijām, jo tajā ir izmantots CG I(datoru radīti attēli), lai attēlotu vecos un mirušos aktierus. Youtube video Aldens Ehrenreihs ir ticis aizstāts ar jaunu Harisonu Fordu. Rezultāts nav perfekts, bet ir iespaidīgi redzēt cik daudz var izdarīt ar budžetu, tuvu nullei. Disney izlietoja gandrīz 300 miljonus filmas radīšanā.

Dziļie viltojumi (Deepfakes) lieto spēcīgu algoritmiskās mācīšanās sistēmu, kura ir balstīta uz Nvidia CUDA un TensorFlow. Lietotājam nepieciešams tikai nodod programmai video un lielu daudzumu augstas izšķirtspējas attēlu ar seju, kuru lietotājs vēlas ievietot video. Šajā gadījumā lietotājs izvēlējās Harisonu Fordu no septiņdesmitajiem gadiem.

Rezultāts ir diezgan labs. Pēdējā scēna ar tumšo bāru izskatās gandrīz īsta. Ar lielāku apstrādes laiku būtu iespējams pārveidot visu filmu un pilnībā nomainīt Aldenu ar Harisonu. Palīdz arī tas, ka Aldens Ehrenreihs efektīvi atveidoja Solo raksturīgo uzpūtību un sejas izteiksmes, jo algoritms nevar izmainīt aktiera darīto, tikai tā izskatu. Disney, protams, iebilstu pret tāda projekta veidošanu. Ņemot vērā to, ka filma nebija pelnoša, varbūt uzņēmumam vajadzētu investēt dziļo viltojumu tehnoloģijā un izlaist filmas versiju ar Harisonu Fordu tajā.

 

Avots: extremetech.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt