Netici savām acīm jeb Optisko ilūziju meistardarbi

Ilūzijas radīšana ir viena no mākslas nozīmīgākajām tēmām. Izstādē Kunsthalle München var aplūkot gan mūsdienās, gan pirms gadsimtiem radītos optiskās ilūzijas brīnumus mākslā.

Viens no izstādes eksponātiem aizved skatītāju virtuālā ceļojumā. Tie, kuri vēlas, var doties pa koka tramplīnu, zem kura redzami animācijas pilsētas debesskrāpji. Realitātes izjūta ir absolūta!

Sasista tējkanna, izplūdusi porcelāna peļķe… 2018. gadā radītais Līvijas Marinas darbs Nomad Pattern veikli spēlējas ar skatītāja uztveri un gaidām. Šķiet, ka redzam izplūdušu šķidrumu, kaut prāts saka, ka tas nav iespējams, jo priekšmets ir gatavots no cieta materiāla.

Daniels Kruks 2016. gadā uzņēmis video Phantom Ride dažādās vietās Austrālijā. Izstādes apmeklētāja skatiens seko kamerai, kura virzās pa sliedēm un izbrauc cauri dažādiem vārtiem, aiz kuriem paveras aizvien jaunas un jaunas ainavas.

1670. gadā holandiešu mākslinieka Fransa van Keika de Meirhopa gleznotajā klusajā dabā auklā pakārtais medījums izskatās pavisam īsts. Skatoties šķiet, ka patiešām redzam nomedītos putnus, kuri karājas tepat un kurus viegli varētu paņemt rokās.

Izstāde Minhenē būs apskatāma līdz 2019. gada 13. janvārim.

Foto: https://www.kunsthalle-muc.de/ausstellungen/details/lustdertaeuschung/

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt