Kas ir VR jeb virtuālā realitāte?

Tehnoloģijas mūsdienās attīstās tik strauji, ka ne visam ir iespējams sekot līdzi un vēl jo vairāk – ne visu ir iespējams izmēģināt. Virtuālā realitāte jau sāka attīstīties vairāk nekā pirms 50 gadiem. Kopš pirmo virtuālās realitātes ierīču izstrādes tehnoloģija ir ievērojami attīstījusies.

Kas tad īsti ir virtuālā realitāte?

Virtuālā realitāte ir datortehnoloģiju izmantošana, lai izveidotu simulētu 3D, kas rada šķietamu fizisku klātbūtni reālās pasaules vai iedomātas pasaules vietās, ļaujot lietotājam mijiedarboties ar šo pasaulē. Virtuālās realitātes tehnoloģijas pamatā ir viens dalīts vai divi atsevišķi ekrāni, kas katrai acij rāda citu attēlu vai video. Abos ekrānos redzamie attēli ir nedaudz nobīdīti, tādējādi radot telpisku attēlu – līdzīgu tam, ko redzam reālajā pasaulē. Tomēr pilnīgai VR sajūtai ar to nepietiek. Brillēs redzamajiem attēliem un video ir jābūt uzņemtiem 360 grādu leņķī, turklāt ierīcē jābūt iebūvētam žiroskopam, kas seko galvas kustībām un ļauj pārvietot brillēs redzamo attēlu skatiena virzienā.

Kādiem mērķiem virtuālā realitāte tiek izmantota?

Līdz šim visplašāko popularitāti virtuālās realitātes tehnoloģijas ir ieguvušas izklaides industrijā. Tomēr datorspēles nebūt nav vienīgais veids, kā izmantot virtuālo realitāti. VR brilles kļūst arvien populārākas arī kā līdzeklis pasaules izzināšanai, izglītībā, rīkojot virtuālas ekskursijas uz dažādiem apskates objektiem. VR plaši izmanto arī dažādu profesiju pārstāvju apmācībās. VR mācības ir ļoti noderīgas tādās profesijās, kuras ir bīstamas un kurās katra kļūda var radīt traģiskas sekas, piemēram, astronautiem, ugunsdzēsējiem un ķirurgiem.

Virtuālajai realitātei ir arī tā dēvētā papildinātā realitāte (augmented reality jeb AR). Šajā gadījumā apkārtnē redzamā aina tiek papildināta ar datora radītiem attēliem. AR arī izmanto gan izklaidē (lielākā daļa noteikti ir dzirdējuši par spēli «Pokemon Go»), gan militārajā jomā, medicīnā un citās nozarēs.

Ierīces pilnvērtīgākai virtuālās realitātes pieredzei

Šobrīd par populārākajām un iespējams labākajām VR ierīcēm, kas paredzētas PC un konsolēm, tiek uzskatītas: Oculus Rift, HTC Vive Pro, Sony PlayStation VR, Samsung Odyssey. To cenas ir sākot no $249 līdz $799 dolāriem. Populārākās un, iespējams, labākās stand-alone VR ierīcēs ir: Oculus Go, Lenovo Mirage Solo, HTC Vive Focus. Cenas ir sākot no $199 līdz $599. Savukārt mobilās VR populārākās ierīces ir: Samsung Gear VR, Google Daydream View, Google Cardboard, Merge VR Goggles. Cenas sākot no $15 līdz $130 dolāriem. Šīs ir tikai dažas no visām pieejamajām virtuālās realitātes ierīcēm.

Virtuālās realitātes izklaides industrija ir attīstījusies ļoti plaši un pieejamas jau ļoti daudzas un dažādas spēles, sākot ar racing, shooter un pat horror tipa spēlēm. Katrs var atrast sev piemērotāku un interesējošu spēli. Pēc informācijas Google populāras spēles ir: Skyrim VR, Fallout 4 VR, Beat saber, Resident Evil 7, Batmans: Arkham VR, Superhot VR, Arizona Sunshine, Beat saber, No Limts 2, The Climb. Protams, nosauktās spēles ir tikai neliela daļa no tā, kas šobrīd ir pieejams.

Vai Jūs esat pamēģinājuši kādu no virtuālās realitātes ierīcēm un spēlēm? Kādas ir Jūsu domas par virtuālās realitātes ierīcēm?

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt