Tilt Five pēc 6 gadiem atgriežas ar jaunām paplašinātās realitātes brillēm

2013. gadā Valve inženieri sāka veidot visai interesantas paplašinātās realitātes (augumented reality) brilles. 2017. gadā šis projekts, kas nosaukts par castAR, tika prezentēts KickStarter, globālā pūļa finansējuma platformā, kur ieguva projekta realizācijai nepieciešamo finansējumu. Taču, neskatoties uz to, uzņēmums un arī pati ideja šajā gadā tika likvidēta.

Tagad, pēc 6 gadiem, izgudrotājs Džeri Elsvorts atkal mēģina īstenot to pašu ideju – izveidot vieglas, nelielas, paplašinātās realitātes brilles, kas ļauj spēlēt 3D spēli un lieliski izceļ tajā gaismas elementus. Jaunais uzņēmums pavisam nesen ievietojis savu projektu KickStarter platformā.

Produkts un ideja ir tikpat intriģējoša kā pirms 6 gadiem. Jaunajām brillēm ir 110 grādu redzes lauks, kas ir viens no plašākajiem, kāds šāda tipa brillēm šobrīd tirgū ir pieejams. Atšķirībā no daudzām citām brillēm, virtuālie objekti vienmēr ir fokusā un papildus realitātes sajūtu piedod iespēja, pieliekot roku aizsegt dažādus objektus.

Tilt Five brillēm nav nepieciešami viļņvads jeb ultraskaņas koncentrators (waveguide) vai mikro spogulis, kas palīdz gaismu novadīt uz acīm, kā piemēram, Microsoft HoloLens. Tā vietā Tilt Five brillēm ir nelieli HD projektori, kas rada gaismu uz retroreflektīvās virsmas, un  – tādā pašā veidā kā ceļa zīmes atstaro automašīnu lukturu gaismu – gaisma atlec atpakaļ, kur brilles to veido 3D attēlos. Pateicoties tam un kamerai, kas spēj izsekot spēlētāja atrašanās vietu, iespējams pieliekties pie spēles laukuma un apskatīt to tuvāk.

Izmantojot brilles, nepieciešams arī komplektācijā iekļautais atstarojošais spēles laukums. Šāda komplekta sākuma cena ir 299 ASV dolāri jeb aptuveni 270 Eur, taču ar šo komplektu pietiks tikai vienam spēlētājam.

Jāņem vērā, ka pēdējie gadi daudziem uzņēmumiem, kas veidojuši paplašinātās realitātes brilles, ir bijuši visai neveiksmīgi. Tādi uzņēmumi kā Apple un Facebook arī strādā pie šādas tehnoloģijas, tādēļ nav īsti skaidrs, kurš uzņēmums varētu izveidot vislabāko risinājumu un pievērst vislielāko aplikāciju un spēļu izstrādātāju uzmanību.

Avots: The Verge

Apskatīt Tilt Five Kickstarter projekta lapu.

Kas ir KickStarter? Lasi mūsu rakstu – KickStarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt