KickStarter projekts Bird Buddy piedāvā viedo putnu barotavu

Ziema un sals jau tepat aiz stūra un pavisam drīz jau jāvelk ārā arī putnu barotavas! Kāds interesants KickStarter, globālās pūļa finansējuma platformas, projekts ir parūpējies, lai mēs arī barojot putnus varētu izmantot tehnoloģijas. Iepazīstieties – Bird Buddy viedā putnu barotava.

Bird Buddy ir viedā putnu barotava ar mākslīgo intelektu, kas spēj ne tikai nofotografēt putnus, kas atlidojuši uz pusdienām, bet arī noteikt to sugu! Putnu barotava ir saistīta ar viedtālruņa aplikāciju, kas sūta paziņojumus par putniem, kas apmeklē barotavu.

Viedajā putnu barotavā ir iebūvēta 120 grādus plata kamera, kas spēs uzņemt attēlus 5 MP kvalitātē, kā arī video 720p kvalitātē un straumēt tos Facebook. Iespējams, kameras kvalitāte nav tā labākā, bet ar to pilnīgi pietiek, lai iemūžinātu tuvplānus ar putniem. Attēlus no kameras var apskatīt zemāk.

Attēli, kas uzņemti viedajā barotavā, tiek nosūtīti uz viedtālruņa aplikāciju. Aplikācija ar mākslīgo intelektu spēj noteikt, kāds putns apciemojis barotavu.

Kad putna suga noteikta, tā tiek saglabāta aplikācijas kolekcijā pie putniem, kas apmeklējuši barotavu. Ja līdz šim šķitis, ka barotavu lielākoties apmeklē tikai zīlītes – tā nebūt nav!

Mākslīgais intelekts

Bird Buddy mākslīgā intelekta tehnoloģija spēj atpazīt vairāk kā 1000 dažādas putnu sugas. Putnu sugu atpazīšanas bāze tiek veidota, mākslīgajam intelektam lasot dažādas putnu attēlus. Pēc tam, kad mākslīgais intelekts spēj noteikt putnu atšķirīgās iezīmes, tas spēj noteikt arī putnu, kas atrodas uz būra un pusdieno.

Patiesībā, Bird Buddy viedā putnu barotava spēj noteikt putna sugu jau pēc tā dziesmas. To iespējams realizēt ar barotavā iebūvēto mikrofonu.

Kameras uzlāde un barotavas krājumu papildināšana

Barotavas vidū atrodas bloks, kurā iebūvēts mikrofons un kamera. To var izņem no barotavas un uzlādēt. Iespējams, ka nākotnē, tiks piedāvāti arī uzlaboti tehnoloģijas varianti!

Barotavas krājumus ir visai viegli papildināt.

Turklāt, ja neesat pārliecināts, kas vislabāk garšos putniem, kas apciemo barotavu – aplikācija palīdzēs!

Tehniskā specifikācija

Putnu barotava ir 23 cm augsta, 16 cm plata un 17.5 c dziļa ar sēklu ietilpību līdz 0.9 litriem. Pašas barotavas svars ir 600 grami. Tās veidotas no pārstrādātas plastmasas. Barotavas kamerai ir 120 grādus plats leņķis 5MP attēlu uzņemšanai un 720p video uzņemšanai. Kamerai un mikrofonam ir 6040mAh Lithium Ion baterija, ko iespējams uzlādēt ar C tipa kabeli. Barotavu un viedtālruņa aplikāciju iespējams savienot, izmantojot WiFi vai Bluetooth savienojumu. Tā, protams, ir arī ūdensizturīga un spēj  funkcionēt temperatūrās no – 20.5 °C līdz pat +48.5°C.

Komplektācija un pieejamība

Iegādājoties barotavu, komplektācijā iekļauts uzlādes vads, kā arī pieeja aplikācijai. Atkarībā no izvēlētās komplektācijas cenas, pieejami arī dažādi barotavas montējumi – stabam, sienai vai mājas stūrim. Šobrīd KickStarter projekta ietvaros barotava pieejama par zemāku cenu – sākot no 129 Eur. Projekts jau ir ieguvis tā realizēšanai nepieciešamo finansējumu un tajā norādīts, ka piegādes tiks uzsāktas 2021. gada septembrī.

Kas ir Kickstarter? Lasi mūsu rakstu – Kickstarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti

Apskati Bird Buddy projektu Kickstarter mājas lapā.

Lasi arī citus mūsu rakstus par Kickstarter platfromā izvietotiem tehnoloģiju projektiem!

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt