Izklaide Tehnoloģiju jaunumi Videospēles

Ziema – spēle, kurā nekas nenotiek

Dienu no dienas spēļu pasaule turpina pārsteigt ar arvien reālistiskākām grafikām, unikālām idejām un elpu aizraujošām misijām. Vai spējat iztēloties spēli, kurā vienkārši eksistēt? Spēli, kurā nekas aizraujošs nenotiek? Krievijā izveidota spēle – Ziema (ШХД: ЗИМА / It’s winter) – to piedāvā.

Spēle sākas naktī kādā mazā, tumšā, dzīvoklī Krievijas pilsētā. Paskatoties pa logu, redzat, ka laternas izgaismo augsto ēku fasādes un ielas, ko klāj sniegs. Tad Jūs ieslēdziet gaismu, apskatiet mazo un neizteiksmīgo dzīvokli.

Šo melanholisko spēles sākumu izveidojis spēļu veidotājs Aleksandrs Ignatovs un dzejniece Ilija Mazo. Neskatoties uz to, ka spēlei nav misiju, konkrēta mērķa vai jebkādu intrigu, tā ieguvusi atzinumus no spēlētājiem un žurnālistiem.

Spēlē iespējams darīt vienkāršas, ikdienišķas lietas. Jūs varat uzcept olu un grauzdiņus, iet vannā, iznest miskasti vai ieslēgt radio, kas izrādās salūzis. Pametot dzīvokli, redzēsiet tukšu pilsētu, bez mašīnām, cilvēkiem un īpašiem trokšņiem. Spēlējot ilgāk, atklāsiet, ka esat vienīgais cilvēks visā spēlē.

Šādu spēli sauc par “smilšu kasti” (sandbox), kur spēlētājs var pētīt un vienkārši eksistēt virtuālajā pasaulē. Spēļu veidotāji to raksturo kā skumju pēcpadomju 3D spēli. Spēlētāju negaida aizraujoši sižeti, bet gan klusums, vientulība un vienkārša pasaule, no kuras nav iespējams izbēgt. Vienīgais kas spēlē jādara – jāizjūt detalizētā, pikseļu veidotā ikdienišķā pasaule, kas valda apkārt.

Spēlētāji atsauksmēs raksta, ka Ziema ir neliela, bet ļoti skaista spēle. To iespējams izjust caur kauliem. Ziema ir mākslas darbs, pa kuru pārvietoties, dzirdot pats savus soļus un klusas skaņas. Tā uzdzen šermuļus, kas brīdina par briesmām, taču nekas nenotiek.

Spēles cena: 8.19 EUR. To iespējams lejupielādēt šeit.

Avots: The Calvert Journal

Līdzīgi raksti

Atbildēt