Tehnoloģiju jaunumi

Jauna gaisa attīrīšanas sistēma automašīnām no Hyundai

Pasaule ik dienu paliek arvien piesārņotāka. Piesārņojums atrodas mums visapkārt, arī gaisā. Gaisa kvalitāte nereti rada bažas tāpēc Hyundai izstrādājis tehnoloģiju, kas ļauj to uzlabot automašīnas salonā.

Hyundai šonedēļ laidis klajā Smart Air Purification sistēmu. Protams, šādas automašīnu salonu gaisa filtrēšanas sistēmas nav nekāds jaunums. Taču Hyundai ir spēris soli tālāk un izveidojis, ko nedaudz atšķirīgu – automatizētu monitoringa sistēmu, kas turpinās attīrīt gaisu līdz tas būs pietiekami tīrs.

Kā šī gaisa attīrīšanas sistēma darbojas? Lāzera sensors ar automašīnas HVAC (gaisa sildīšanas, atdzesēšanas un ventilācijas) sistēmas palīdzību pārrauga salona gaisa kvalitāti. Kad tas nokrīt līdz konkrētam līmenim, gaisa attīrīšanas sistēma ieslēdzas. Sistēma turpinās attīrīt gaisu, līdz sensors paziņos, ka gaisa kvalitāte ir lieliska un dos signālu sistēmai izslēgties.

Automašīnas pasažieri var sekot līdzi sistēmas darbībai, kas uzrāda, kāds gaisa kvalitātes līmenis ir sasniegts. Jaunā Hyundai Smart Air Purification sistēma var aizvērt automašīnas logus, ja tai šķiet, ka gaiss, kas ienāk pa logu ir sliktas kvalitātes un sistēma šo gaisu nevar paspēt attīrīt pirms tas nonāk pie pasažieriem.

Šādu tehnoloģiju attīstība ir visai svarīga. Pat ja mēs to ikdienā neievērojam un nejūtam, gaiss pilsētās dienu no dienas paliek arvien piesārņotāks. Un arī braucot ārpus pilsētām – ir labi apzināties, ka sistēma, spēj brīdināt, aizvērt logus un pat attīrīt gaisu pirms tas sasniedz ieteiktās kvalitātes robežu un sāk kaitēt mūsu veselībai.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti