Apple digitālās atslēgas jau šovasar varētu būt pieejamas dažām Hyundai automašīnām

Hyundai un tā Genesis zīmols ir tuvu Apple digitālās automašīnas atslēgas funkcijas atbalstam, kas ļauj atslēgt un iedarbināt saderīgus transportlīdzekļus, izmantojot iPhone Wallet aplikāciju, ziņo ziņu portāls Bloomberg. Saskaņā ar rakstu, Apple CarKey jau šovasar varētu būt pieejams dažām Hyundai automašīnām.

Hyundai jau piedāvā patentētas iOS lietotnes, ieskaitot MyHyundai ar Bluelink un Genesis Intelligent Assistant, kas ietver iespēju attāli iedarbināt vai atslēgt saderīgu transportlīdzekļu durvis. Hyundai vietne norāda, ka tā NFC-bāzētais atslēgas līdzeklis pašlaik ir pieejams tikai Android viedtālruņos.

Apple pirmo reizi paziņoja par savu digitālo auto atslēgas funkciju 2020. gadā, taču līdz šim tā ir pieejama tikai atsevišķos BMW modeļos. Ziņojumi, ka funkcija nonāks Hyundai automašīnās, sāka parādīties jau 2021. gada janvārī, kad Business Korea ziņoja par plāniem, bet Hyundai Genesis automašīnas arī  tika pieminēta iOS 15 kodā.

Bloomberg ziņojumā nav precizēts, vai Hyundai plāno izmantot jaunāko iPhone ultraplatjoslas (UWB) tehnoloģiju, kas varētu ļaut īpašniekiem atslēgt savu automašīnu, neizņemot tālruni no kabatas, vai arī tas vienkārši izmantos NFC. BMW iepriekš paziņoja par iespēju izmantot funkciju elektroautomašīnās iX, paļaujoties uz U1 mikroshēmu, kas atrodama iPhone 11 un jaunākos modeļos.

Pirms kāda laika internetā baumoja, ka Apple un Hyundai veic sarunas par iespēju kopā ražot elektroautomašīnās. Hyundai vēlāk pārtrauca baumas minot, ka vairs neveic sarunas ar populāro tehnoloģiju gigantu.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt