Android P – kas jauns?

8. maijā sākās ikgadējā Googles konference Google I/O, kur galvenais jaunums bija Android P jeb Android 9. Īsto nosaukumu no tradicionālā saldumu asortimenta šai mobilajai OS piešķirs vēlāk, bet atslēgvārdi ir “mākslīgais intelekts sistēmas kodolā”. Tagad par visu pēc kārtas.

Vienkāršots dizains. Trīs klasiskās Android pogas lejasdaļā nomainīs pret vienu – Home. Šļūcinot uz augšu, sistēma atvērs piecu aplikāciju ikonas, kuras tā uzskatīs par populārākajām. Pēc otrā tāda pat žesta varēs atvērt visas aplikācijas, kuras šobrīd ir palaistas. Žests uz sāniem no Home pogas ļaus pārskatīt visas palaistās lietotnes.

Shush – režīms, kad sistēma atslēgs visas skaņas gadījumos, kad tās nav vēlamas. Tam pietiek nolikt ierīci uz galda ar muti uz leju. Īpaši svarīgi zvani, kā no ģimenes locekļiem, netiks atslēgti.

Wind down –  lai disciplinētu tos, kuriem patīk spēlēties ar telefonu gultā līdz vēlai naktij, nakts stundās ekrāns kļūs melnbalts. Protams, funkciju būs iespējams atslēgt.

Cik ilgi darbinām lietotnes? Līdz šim Android fiksēja, kuras lietotnes visvairāk patērē enerģiju. Tagad rādīs arī cik bieži katra aplikācija ir lietota. Varēs arī saprogrammēt paziņojumus, kas ziņos, ja kādu programmu darbinās pārāk bieži.

Uzlabota ekrāna orientācija. Vairs nevajadzēs ieslēgt vai izslēgt ekrāna pagriešanas bloķēšanu (portrets vai ainava) visai ierīcei, bet to varēs izdarīt tikai konkrētai aplikācijai.

Labāka baterijas pārvaldība. Sistēma izskaitļos, kuras lietotnes visvairāk vajadzīgas lietotājam, un tērēs baterijas lādiņu tikai tām. Google ziņo, ka iekšējos testos šādi izdevies iegūt 30% ekonomiju. Bez tam pievienota adaptīvā ekrāna spilgtuma regulēšana – Android mācīsies, kāds ekrāna spilgtums konkrētajam lietotājam nepieciešams dažādos apstākļos.

Aplikāciju darbība. Android mēģinās saprast, kā lietotājs izmanto tālruni ikdienā. Ja viņš katru vakaru zvana draudzenei, vai pirms darba dodas skrējienā pa parku, viņam par to atgādinās uz bloķēšanas ekrāna. Pieslēdzot austiņas, piedāvās turpināt klausīties albumu, kas kā pēdējais bija palaists Spotify.   Googles meklēšana nu kļuvusi daudz dziļāka – ja meklējam filmu “Star Wars”, piedāvās gan nopirkt biļetes servisā Fandango, gan noskatīties Youtubes treileri. Un tas viss tieši no meklēšanas loga. Atbalsta arī izvadi no trešo pušu servisiem un aplikācijām.

ML Kit.  Mašīnapmācība kā struktūru, teksta, priekšmetu, seju, balss atpazīšanas tehnoloģija, kā arī citi Googles AI instrumenti  būs pieejami izstrādātājiem, kuri varēs tos iekļaut aplikācijās. Tam paredzēta Google ML Kit platforma.

Android P pirmā beta versija jau ir iznākusi. Tā būs pieejama Pixel 2, ka arī dažiem citu ražotāju flagmaņa modeļiem, ieskaitot Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 un Essential PH‑1.

Par konkrētu Android P iznākšanas datumu nerunāja, bet tradicionāli tas notiek katru rudeni.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt