Par AOC zīmola monitoriem noteikti jebkurš ir dzirdējis un AOC brends nav svešs monitora tirgū. AOC piedāvā gan biroja monitorus, gan video spēļu monitorus un to piedāvājums ir diezgan plašs un jebkurš noteikti spētu sev atrast piemērotāko monitoru.
Uz apskatu esam saņēmuši AOC Q27G2U spēļu monitoru, kas ir veidots e-sporta entuziastiem. G2 sērijas monitoru manuprāt ir vieni no populārākajiem AOC monitoriem.
Uzstādot monitoru varu teikt, ka tas jau man uzreiz iepatikās. AOC Q27G2U ir bezrāmju tipa monitors. Monitora statīva kāja ir ļoti stabila un arī izskatās lieliski. Kāja ļauj regulēt monitora augstumu līdz 130mm, kas ir salīdzinoši retums spēļu monitora piedāvājumā cenu kategorijā līdz ~310 Eur, kur šis monitors ir budžeta segmentā. Monitoram ir plašs pieslēgvietu klāsts, tam ir 144Hz attēla atsvaidzināša,1 ms reakcijas laiks, AdaptiveSync un FreeSync Premium tehnoloģija. Protams, pirms iegādājaties šādu monitoru ir vispirms jāsaprot, vai dators spēs video spēles attēlot ar 144Hz.
Tehniskā specifikājica
- Monitora krāsa: Melns ar sarkaniem akcentiem
- Ekrāna izmērs (collās): 27 collas, bez rāmja, plakans
- Izšķirtspēja: WQHD 2560×1440
- Atjaunošanas biežums: 144Hz
- Reakcijas laiks (MPRT): 1ms
- Paneļa tips: VA
- Sinhronizācijas tehnoloģija: FreeSync Premium
- Fona apgaismojums: WLED
- Krāsu attēlojums: sRGB pārklājums: 121%, Adobe RGB: 90%
- Spilgtums: 250 cd/m2
- Malu attiecība: 16:9
- Kontrasts: 3000: 1
- Skata leņķis (CR10): 178/178 °
- Displeja krāsas: 16,7 miljoni
- Savienojumi: HDMI 2.0 x 2, DisplayPort 1.2 x 1, USB 3.0 x 4, Austiņu izeja (3,5 mm)
- Augstuma pielāgošana: 130mm
- Vesa sienas stiprinājums: 100 x 100mm
- Noņemams statīvs: Jā
- EnergyClass: B
- Produkta izmēri (ieskaitot pamatni): 612,5 x 398,6 x 46,6 mm
- Svars: 5,2 kg (ar statīvu)
- Komplektā: Monitors, statīvs, 1x HDMI kabelis, 1x Displayport kabelis
- Cena: ~310 Eur
Dizains un uzbūve
AOC Q27G2U spēļu monitors ir veidots faktiski no melnas matētas plastmasas ar sarkaniem akcentiem, kas ir redzami monitora apakšējā daļā, monitora aizmugurē un uz statīva. Sarkanīgais akcents vēl ir pie monitora kājas, kur tas tiek savienots ar statīva pēdu. Monitoram nav nekādu RGB izgaismojumu. Vai tas ir vajadzīgs? Tas jau paliek gaumes jautājums un, protams, ar RGB jau monitors maksātu daudz dārgāk. Monitors liekas ļoti stabils uz galda virsmas. Monitoru varēsiet regulēt pat līdz 1300m augstumā, kā arī monitors ir pagriežāms vertikālā pozīcijā. Tādat varat to izmantot gan horizontālā pozīcijā vai vertikālā. Tas nozīmē, ka monitors būs ne tikai lieliks viedo spēļu spēlēšanai, bet to pielietojumus var but dažāds, gan izklaidei, gan darbiem.
Vadības pogas ir izvietotas zem monitora un jāsaka, ka tās ir ļoti neparocīgas un mazas. Veicot kādas uzstādīšanas var nākties pat locītites un skatīties vai vispār tur ir poga uz kuras vēlaties uzspiest, vismaz tā man bija pašā sākumā. Pie pogām, manuprāt ir nevajadzīgi izgriezumu, kas padara uzstādīšanas procesu pat diezgan sarežģitu. Vairākas reizes pat nācās sajaukt pogas un tika nospiesta monitora izsēgšanas poga. Tiem, kas diezgan bieži maina uzstādījumus noteikti būs nēerti to katru reizi izdarīt.
AOC Q27G2U ir diezgan plaša pieslēgvietu iespējas. Monitoram atradīsiet 1 x DisplayPort, 2 x HDMI portus un 4 x USB portus un tās ir ērti pieejamas un nesagātās grūtības pieslēgties pie nepieciešamā porta. AOC Q27G2U spēļu monitoram nav nekādu austiņu turētāji vai peles vada turētāji. Statīvā ir izgriezums, caur kuru varēsiet izvilkt strāvas avota kabeli, DisplayPort vai HDMI vadus, lai tie būtu mazāk pamanāmi uz galda. Monitora priekšpusē un aizmugurā redzami AOC logotipi.
Monitora uzstādījumi un attēls
Kā jau iepriekš minēju, tad zem monitora novietotās uzstādījumu vadības pogas nav tās ērtākās un parocīgākās uzstādījumu ievadīšanai, vismaz man perosnīgi tās likās neertas. Iespējams laika gaitā piešaujas un vairs problēmu ar pogu vadību nebūtu. Bet pati saskarne gan ir ļoti vienkārša un saprotama. Kā jau spēļu monitoram, tam pat ir saskarnē iespēja ieslēgt atsevišķu FPS rādītāju. Uzstādījumos ir atsevišķi iespējams noregulēt spēļu uzstādījumus. Monitorā ir iekļauti vairāki “Game Mode” sākotnējie iestatījumi; ‘FPS’, ‘RTS’, ‘Racing’, ‘Gamer 1’, ‘Gamer 2’ un ‘Gamer 3’. Tie maina dažādus iestatījumus, daži arī stiprina attēla asumu, piešķirot asāku izskatu. VA panelis nodrošina 121% sRGB pārklājumu, kā arī panelis nodrošinās spilgtu un precīzu krāsu attēlojumu. Ekrāna spilgtums ir 250 niti.
Par pašu attēlu runājot, šis 27 collu monitors ar 2560×1440 izšķirtspēju kopumā likās lielisks. Ar 2560 x 1440 izšķirtspēju Quad HD (QHD) monitors piedāvā izcilu attēla kvalitāti un asus attēlus. Videospēļu spēlēšanai 144Hz un 1 ms reakcijas laiks lieliski noderēs FPS tipa spēlēs. 1440p izšķirtspēja attēlu padara vēl patikāmāku acīm un spēlēt video spēles uz šī monitora patiešām ir lieliska. Protams, lai 1440p izšķirtspējā nodrošinātu 144Hz attēla atvaidzi būs nepieciešams arī pienācīgs dators, kas spēs šo attēlu nodrošināt. Protams, varat arī pārslēgties uz 1080p izšķirtspēju, kur iegūtu stabilākus 144 kadrus sekundē. Video spēles attēls 1080p izķirtspējā, protrams, nebūs tik fantastisks kā 1440p, bet tas joprojām būs izteiksmīgs ar detalizētu un asu attēlu. AOC Q27G2U piedāvā AMD FreeSync Premium tehnoloģoiju. AMD FreeSync Premium darbosies gan ar HDMI un DisplayPort savienojumu.
Lai arī AOC Q27G2U ir spēļu monitors, tas noteikti būs lielsiki piemērots arī ikdienas lietošanai, ne tikai speļu dzenāšanai. Monitora skatu leņķi ir diezgan labi un skatoties no sāna attēls nebūs pārāk izplūdis vai nesaredzams. Bet ja pret saules gaismu būs novietots monitors, tad gan skatīšanas ekrānā būs diezgan apgrūtinoša un saules gaismas atspīdums būs traucējošs.
Galerija
Vērtējums
Patika
- WQHD 2560×1440 144Hz 1ms ekrāns
- Plašs pieslēgvietu klāsts
- Cenu un ieguvu attiecība
- Saprotama saskarne
- Komplektā nāk līdzi HDMI un DisplayPort kabelis
Varēja būt labāk
- Saules gaismā grūtības saredzēt attēlu
- Saskarnes vadības pogas likās neērtas
Kopumā
AOC Q27G2U spēļu monitors, manuprāt, ir ļoti labs savā cenu grupā, kas ir ~310 EUR (apskata tapšanas laikā). Par monitora cenu un to ieguvumu noteikti, ka nevar sūdzēties. WQHD 2560×1440 displejs ir lielisks nodoršinot asu un detalizētu attēlu. Monitora 144Hz atsvaidzes intensitāte un 1 ms rakcijas laiku noteikti spēs novērtēt jebkurš geimeris.
Iespējams, ka daudziem varētu šķist, ka krāsas ir pārāk piesātinātas, citiem noteitki ka šāds krāsu piesātinājums patiks. Pateicoties AOC Q27G2U augstajai izšķirtspējai, krāsu precizitātei un labam kontrasta koeficientam, šis spēļu monitors ir lieliski piemērots arī filmu skatīšanai, darbam un satura radīšanai, ne tiaki spēļu dzenāšanai. Bet, protams, video spēles spēlēšana un to attēls uz šī monitora ir lielisks. Ikdienā monitoru izmantojot un uz tā strādājot visas dienas garumā faktiski nav jūtams arī acu nogurums. Protams, tas nenozīmē, ka nevajadzētu ievērot erganomikas noteikumus un ik pēc noteikta laika ieturēt pauzi no ekrāna. Bet, ja salīdzina ar zemākas izšķirtspējas monitoru, tad šis noteikti būs daudz patīkamāms acīm. Ja ikdienā izmantojat vairākus monitorus, tad šis AOC bezrāmju monitors lieliski izskatīsies, ja blakus novietosies 2 vai 3 monitorus, kas faktiski izksatīsies kā viens liels monitors.
Vai šo monitoru ir vērts iegādāties?
AOC Q27G2U, protams, ka nav ideāls monitors, un arī tas nav iespējams šajā cenu diapazonā. Bet par cenu, kādu to iespējams iegādāties, Q27G2U ir ļoti labs monitors. Ja joprojām izmantojat 1080p 60Hz monitoru, patīk spēlēt video spēles un ir doma iegādāties ko jaunu, noteikti varētu šo AOC Q27G2U spēļu monitoru ieteikt.
One Response
Jauni labi monitori tik bieži parādās, ka tādi raksti var interesēt kad meklē pirkšanai labu monitoru. Vispār vispārēja informācija vienmēr tiek izlasīta, varbūt parādās kaut kāds ūber jaunums un gribās ar to padalīties Facebookā kādam datoratkarīgam draugam.