Apple paziņojis par iPad Pro ar jaudīgo M2 procesoru

Apple 18. oktobrī preses relīzē paziņoja par jauno iPad Pro ar M2 mikroshēmu, kas, kā apgalvo ražotājs, nodrošina daudzpusību un neticamu veiktspēju. Jaunajam iPad Pro ir īpaši ātra bezvadu savienojamība, uzlabotas Apple Pencil funkcijas un līdz šim pasaulē modernākais mobīlo ierīču displejs. Ierīcei ir profesionālas kameras, Face ID, Thunderbolt lādētājs un četru skaļruņu audio sistēma. Jaunās iPadOS 16 funkcijas, tostarp Stage Manager, References režīms un pilnīgs ārējā displeja atbalsts, vēl vairāk uzlabos profesionālo darbu ar iPad Pro

Ierīcei ir jauna moderna aparatūra un tā darbojas uz iPadOS 16. Tā ir visai jaudīga profesionālo lietojumprogrammu “darba stacija”. Jauno iPad Pro var pasūtīt jau šodien, bet veikalos ierīce būs pieejama tikai no trešdienas, 26. oktobra.

Par M2 mikroshēmu jaunajā iPad Pro

M2 ir 8 kodolu CPU – esot līdz pat 15% ātrāks nekā M1 – ar uzlabojumiem gan veiktspējas, gan efektivitātes ziņā, un 10 kodolu GPU, kas nodrošināšot līdz pat 35% ātrāku grafikas veiktspēju.

Foto: Apple, YouTube.com

Apvienojumā ar CPU un GPU 16 kodolu Neural Engine spēj apstrādāt 15,8 triljonus darbību sekundē – par 40% vairāk nekā M1 -, padarot iPad Pro vēl jaudīgāku mašīnmācīšanās uzdevumu risināšanā. M2 mikroshēmai ir arī 100 GB/s vienotās atmiņas joslas platums – par 50% vairāk nekā M1 – un tā atbalsta līdz pat 16 GB ātras vienotās atmiņas, padarot vairāku uzdevumu reizē veikšanu un darbu ar lieliem resursiem vēl raitāku.

M2 veiktspēja paātrinās pat visprasīgāko darbus. Sākot no fotogrāfiem, kas rediģē milzīgas fotoattēlu bibliotēkas, un dizaineriem, kas manipulē ar sarežģītiem 3D objektiem, līdz veselības aprūpes speciālistiem, kas veic progresīvas attēlveidošanas un analīzes un spēlētājiem, kas spēlē grafiski intensīvas spēles. M2 jauda attiecas arī uz jauno multivides dzinēju un attēla signāla procesoru, kas kopā ar uzlabotajām kamerām ļauj lietotājiem pirmo reizi uzņemt ProRes video un pārkodēt ProRes kadrus līdz pat 3 reizes ātrāk. Tas nozīmē, ka satura veidotāji var uzņemt, rediģēt un publicēt kino kvalitātes video no vienas ierīces.

Nākamā līmeņa Apple Pencil Hover pieredze

Apple Pencil tagad tiek atpazīts 12mm attālumā no displeja, un ļauj lietotājiem redzēt pieskāriena priekšskatījumu. Šī funkcija ļauj skicēt un ilustrēt ar vēl lielāku precizitāti. Piemēram, izmantojot Scribble, teksta lauki automātiski paplašinās, kad zīmuli pietuvina pie ekrāna, un rokraksts vēl ātrāk pārvēršas tekstā. Šo jauno funkciju var izmantot arī trešo pušu lietotnes, lai nodrošinātu pilnīgi jaunu rakstīšanas un zīmēšanas pieredzi.

Foto: Apple, YouTube.com

Īpaši ātrs bezvadu savienojums 

Jaunais iPad Pro atbalsta visātrākos Wi-Fi savienojumus ar Wi-Fi 6E. Lejupielādes ātrums ir līdz 2,4 Gb/s, kas ir 2 reizes ātrāks nekā iepriekšējās paaudzes ierīcēs. Wi-Fi + Cellular modeļi ar 5G (sub-6GHz un mmWave4) tagad atbalsta vairāk 5G tīklu visā pasaulē, lai lietotāji varētu piekļūt saviem failiem, sazināties ar kolēģiem un veikt datu dublēšanu ievērojami ātrāk.

iPadOS 16 nodrošina nepārspējamas funkcijas

Papildus lielajiem Messages atjauninājumiem, jauniem rīkiem Mail un Safari, jaunajai Weather aplikācijai, vairāk iespējām darbojoties ar bildēm un video ar Live Text un Visual Look Up, iPadOS 16 ievieš arī jaunas produktivitātes funkcijas:

  • Pamata lietotņu uzlabojumi – daļa pamata lietotņu saņems jaunas, visai ērtas funkcijas – konsekventu atcelšanu un atkārtošanu, pārveidotu satura meklēšanas un aizstāšanas funkciju, jaunu dokumentu izvēlni, pielāgojamas rīkjoslas, kā arī iespēju mainīt failu paplašinājumus, skatīt mapes lielumu sadaļā Faili u. c.
  • Stage Manager ir jauns sabiedrotais, kas aizņemtiem cilvēkiem palīdzēs vairākus darbus veikt vienlaicīgi un automātiski sakārtos programmas un logus, ļaujot ātri un ērti pārslēgties starp uzdevumiem.
  • References režīms ļauj 12,9 collu iPad Pro ar Liquid Retina XDR displeju atbilst dažādu darbu krāsu prasībām (piemēram krāsu rediģēšanā un kompozīcijā, kur ļoti svarīgas ir precīzas krāsas un nemainīga attēla kvalitāte). Tas nozīmē, ka profesionāli lietotāji, tostarp fotogrāfi un videogrāfi, var rediģēt HDR attēlus un videoklipus, bet operatori filmēšanas laukumā var priekšskatīt saturu, kas atspoguļo gala rezultātu.

iPad un vide

Gluži kā iPad, iPad Pro modelis ir izstrādāts tā, lai pēc iespējas samazinātu ietekmi uz vidi. Ierīces plašu pārklājumā izmantots 100 % pārstrādāts zelts – pirmo reizi iPad ražošanā -, kā arī pārstrādāts alumīnijs, alva un dažādi reti elementi. Visi iPad modeļi atbilst Apple augstajiem energoefektivitātes standartiem un nesatur dzīvsudrabu, BFR, PVC un beriliju. iPad Pro jaunā dizaina iepakojumā nav ārējā plastmasas apvalka, un 99 % no iepakojuma veido šķiedras, tādējādi tuvojoties Apple mērķim līdz 2025. gadam pilnībā atbrīvoties no plastmasas iepakojuma.

Pieejamība un Cena

Jauno iPad Pro no 18. oktobra, var pasūtīt apple.com/store 28 valstīs un reģionos, bet veikalos tas būs pieejams no trešdienas, 26. oktobra.

Foto: Apple, YouTube.com

Jaunais 11 collu un 12,9 collu iPad Pro būs pieejams sudraba un ‘’kosmosa’’ pelēkā krāsā 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB un 2 TB konfigurācijās.

Cena sākas no 799 ASV dolāriem Wi-Fi modelim un 999 ASV dolāriem Wi-Fi + Cellular modelim; 12,9 collu iPad Pro cena sākas no 1099 ASV dolāriem Wi-Fi modelim un 1299 ASV dolāriem Wi-Fi + Cellular modelim.

Līdz ar jaunajiem iPad Pro, Apple laida klajā arī 10 paaudzes iPad planšetdatoru. Par to vairāk lasi rakstā Apple izlaidis 10 paaudzes iPad ar jaunu dizainu un košām krāsām.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt