Apple WWDC: prezentēta iOS12

Vakar sākās Apple World Wide Developers Conference (WWDC), kurā jaunums nr.1 neapšaubāmi ir iOS 12. laidiens. Apple Developer Program dalībnieki jau var saņemt beta versiju, bet vēlāk šajā mēnesī tā būs pieejama ikvienam. Atbalstītas tiks visas aktuālās ierīces, sākot ar iPhone 5S, iPad 5, iPad mini 2, iPod touch 6, kā arī visas iPad Air un iPad Pro versijas. iOS 12 Final kā vienmēr iznāks septembrī un tiks izplatīts bez maksas.

Pati interesantākā inovācija ir būtisks veiktspējas pieaugums. Šoreiz nebūšot tā, ka vecie iPhone pēc atjaunināšanas sāk bremzēt, bet tieši pretēji: pat ar iPhone 5S varēšot just ka tas kļuvis ātrāks. Testi veikti ar iPhone 6 Plus un rezultāti ir šādi: kamera palaižas par 70% ātrāk, klaviatūra izlec par 50% ātrāk,  pie pilnas noslodzes arī aplikācijas palaižas divreiz ātrāk un  labāks response pie teksta ievades.

Virtuālās realitātes platforma papildināta ar ARKit 2. Šoreiz jau var sasaistīt AR ar apkārtējo pasauli. Piemērs: uz reāla galda tiek likta virtuāla puzzle. Tagad iespējams pārtraukt spēli un turpināt to vēlāk – visas virtuālās detaļas joprojām būs savās vietās. Tāpat varēs veidot VR mākslas darbus vairāku nedēļu garumā bez iepriekšējā darba zaudēšanas. ARKit 2 būs arī praktisks pielietojums – kaut vai dzīvokļa iekārtošana vai remonta plānošana, kurā varēs piedalīties vairāki dalībnieki. Lai AR attēls būtu reālistiskāks, tam var uzklāt ēnas un atspīdumus no reālajiem objektiem. Tāpat lielākai realitātei kalpo AR aplikācija Measure, ar kuru var ātri noteikt reālo objektu izmērus, un pieskaņot tiem virtuālos.

Ja ar iPhone X parādījās jauni animēti smaidiņi Animoji, tad iOS 12 papildināts ar to tālāku evolūciju Memoji. Balss asistents Siri tagad var daboties jebkurā aplikācijā, un tā funkciju loks ir paplašināts. Uzlabots darbs ar paziņojumiem. Nu lietotājam ir iespēja plaši definēt kad tie pienāks ar skaņas signālu, un kad bez tā, pie tam varēs paziņojumus ērti grupēt.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt