ASUS ROG Strix SCAR 17 SE G733CX apskats

ASUS ROG Strix SCAR 17 SE (Special Edition) ir šī gada sākumā izlaistā ASUS ROG Strix SCAR sērijas klēpjdatora uzlabota versija jeb Special Edition modelis. Šobrīd ROG Strix SCAR 17 SE modelis ir jaudīgākais ROG sērijas klēpjdators ASUS saimē.

Kas tad šo klēpjdatoru padara par ROG sērijas jaudīgāko spēļu klēpjdatoru? Tas ir aprīkots ar jaunās paaudzes i9-12950HX procesoru ar 16 kodoliem. Ja salīdzina ar sākotnējo ROG Strix modeli, tad tas tika aprīkots ar i9-12900H procesoru, kam bija 14 kodoli. ROG Strix SE modelis ir ticis pie jaudīgās NVIDIA Geforce RTX 3080 Ti 16GB video kartes, kur iepriekšējais modelis bija aprīkots ar RTX 3080 8GB video karti.

Operatīvās atmiņas segmentā nekas nebūs mainījies. Uz apskatu saņemtajam ROG Strix SE modelim ir 32GB DDR5 operatīvās atmiņas ar iespēju papildināt līdz 64GB. Uzlabojumi ir arī atmiņas jeb krātuves segmentā. Uz apskatu saņemtais klēpjdators ir aprīkots ar 4 TB (2TB + 2TB) SSD disku. Sākotnējam ROG Strix modelim maksimālā atmiņa bija pieejama līdz 2TB SDD, tātad uzlabojums ir diezgan iespaidīgs.

Vizuāli klēpjdators ir identisks sākuma modelim, vienīgās izmaiņas ir uz vāka esošie uzraksti, jeb varbūt pareizāk būtu teikt slēptā grafika, kuru ir iespējams izlasīt ar UV lukturīti, kas ir iekļauts komplektācijā.

Dizains

Vizuāli, protams, kā jau spēļu klēpjdatori, tas izskatās interesants ar dažādiem akcentiem uz korpusa. Uz vāka kreisajā pusē ir ROG logotips ar RGB krāsām. To atsevišķi pielāgot gan nevarēs, tas darbosies tāpat kā būs iestatīts tastatūras krāsu variants. Labajā pusē vienu stūra daļu sedz dažādi uzraksti, ko īsti tāpat saskatīt un izlasīt nevar. Tam ir nepieciešams UV lukturītis, un, to spīdinot uz šiem uzrakstiem, tie paliek salasāmi.

Klēpjdatora aizmugures daļā kreisajā pusē ir iespēja mainīt stūra daļu ar speciāliem vāciņiem, lai padarītu klēpjdatora dizainu vēl interesantāku. Komplektā ir 3 šādi vizuāli vāciņi – melns, sudrabots un caurspīdīgs. Interesantākais, ka ar 3D printeri var izveidot unikālu šādu vāciņu vai arī izvēlēties kādu jau no ASUS izveidotajiem dizainiem. Šie vāciņi ir vienkārši noņemami un maināmi.

Klēpjdatora priekšējā apakšējā daļā ir RGB gaismas josla, kas sniedzās līdz abām korpusa sānu malām. Manuprāt, šī RGB gaismas josla ir īpaša Strix SCAR dizaina elements. Jaunajiem Strix modeļiem šāda gaismas josla ir arī zem displeja korpusa, kas vizuālo noformēju padara vēl interesantāku. Pats klēpjdators ir melnā matētā krāsā un uz tā noteikti paliks pirkstu nospiedumi. Korpuss ir no plastmasas, bet tas ir diezgan stingrs un nav kustīgu daļu gan ap tastatūras daļu, gan klēpjdatora apakšējo daļu.

Tastatūra arī ir ar RGB izgaismojumu. Tās izvietojums ir ērts un nesagādās problēmas arī rakstīšanai. Paši taustiņi ir ļoti kvalitatīvi. Tastatūras pamatnes labās puses neliela daļa ir matēti caurspīdīgā un nedaudz var redzēt klēpjdatora iekšējās daļas.  Skārien paliktnis ir diezgan liela izmēra un tas novietots ir vairāk uz kreiso pusi. Šeit gan prasītos, ka skārienpaliktnis būtu nedaudz uz labo pusi, jo izmantojot WASD taustiņus spēļu laikā, rokas daļa ir tieši uz šī skārienpaliktņa. Klēpjdatora apakšdaļā ir kārtīgi gumijotas kājiņas, kas klēpjdatoru noturēs vienā vietā teju uz jebkādas galda virsmas.

No pieslēgvietām, manuprāt, šeit ir viss nepieciešamais. Kādam, iespējams, pietrūks karšu lasītājs. Kreisajā pusē ir divi USB 3.2 Gen 1 Type-A porti un audio ports.  Aizmugures daļā ir strāvas ports, LAN RJ45 ports, HDMI 2.1 ports, USB 3.2 Gen 2 Type-C ports un Thunderbolt™ 4 ports. Labajā pusē atradīsies ROG Keystone ports. Klēpjdatora dzesēšanai kopā ir 4 kanāli, no kuriem viens atrodas kreisajā sānu malā, viens labajā sānu malā un divi – aizmugurē.

Tehniskā specifikācija

Procesors – Intel Core i9-12950HX procesors 2,3 GHz (30M cache, līdz 5,0 GHz, 16 kodoli: 8 P kodoli un 8 E kodoli);
RAM – 32 GB DDR5-4800;
Videokarte – Intel UHD Graphics un NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Ti 16gb;
Operētājsistēma – Windows 11 Home;
Displejs – 17,3 collu QHD displejs, 2560 x 1440 izšķirtspēja, 16:9 malu attiecība, 240 Hz, 3 ms reakcijas laiks, pret atspīduma displejs, DCI-P3 100% gamma, ekrāna un korpusa attiecība: 85%;
Atmiņa – 2TB + 2TB 4.0 NVMe SSD;
Svars – 3 kg;
Izmērs – 395 x 282 x 28,3 mm;
Pieslēgvietas – 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C atbalsts DisplayPort™ / barošanas padeve / G-SYNC, 1 x HDMI 2.1, 1 x 3,5 mm audio, 1 x RJ45 LAN ports, 1 x Thunderbolt™ 4 atbalsta DisplayPort;
Papildus – Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.2, izgaismota tastatūra, Aura Sync gaismas josla, Aura Sync logotips, Dolby Atmos, AI trokšņu slāpēšanas tehnoloģija, Hi-Res sertifikācija, 4 skaļruņu sistēma ar Smart Amplifier tehnoloģiju ;
Akumulators – 90WHrs;
Krāsa – Melna;
Cena – ~ 4100 EUR.

Displejs

Šis spēļu klēpjdators ir aprīkots ar 17,3 collu lielu displeju un tam ir IPS panelis. Tas ir QHD displejs ar 2560 x 1440 izšķirtspēju. Displejam ir 240Hz atsvaidze un 3ms reakcijas laiks. Reakcijas laiks varbūt nav tas ātrākais, bet, manuprāt, pietiekošs arī video spēlēm. Displejs ir pret atspīduma, bet tiešos saules staros, protams, nav vēlams sēdēt. Displejs nodrošina DCI-P3 100% gammu. Vizuāliem darbiem displejs nebūs tas piemērotākais un tam nebūs asākais krāsu kontrasts, bet video spēlēm tas būs patīkams. Būtu patīkami, ja displejs piedāvātu lielāku maksimālo spilgtumu.

Ir pieejams arī modelis ar FHD displeju, kas nodrošina 360Hz atsvaidzi, bet, manuprāt, QHD displejs būs pārāks un patīkamāks acīm.

Veiktspēja

Passmark

UserBenchmark

CineBench R20

CrystalDiskMark

Video spēles

Apex Legends – augstākajos grafikas uzstādījumos un ar maksimālo izšķirtspēju spēle vidēji darbosies ar 175 FPS.

Cyberpunk 2077 – Ultra grafikas uzstādījumos un ar maksimālo izšķirtspēju spēle vidēji darbosies ar 170 FPS. Augstajos (High) grafikas uzstādījumos un ar maksimālo izšķirtspēju spēle vidēji darbosies ar 177 FPS. Savukārt vidējos uzstādījumos spēle vidēji darbosies ar 190 FPS. Ar ieslēgtu Ray Tracing uz augstākajiem uzstādījumiem spēle vidēji darbosies ar 59 FPS.

SnowRunner – augstākajos grafikas uzstādījumos un ar maksimālo izšķirtspēju spēle vidēji darbosies ar 150 FPS.

Galerija

Foto: JanisWD, notepad.lv

Vērtējums

Patika 

  • Ļoti jaudīgs.
  • Dizainiski interesants ar maināmiem dizaina elementiem un RGB izgaismojumu.
  • Kvalitatīvs korpuss.
  • Patīkams 17 collu displejs.

Varēja būt labāk 

  • Nav tīmekļa kameras.
  • Nebūs ērti pārnēsājams, klēpjdators ir diezgan smags.
  • Akumulatora darbības laiks nebūs tas ilgstošākais.
  • Iespējams kādam pietrūktu SD karšu ports.

Secinājumi

ASUS ROG Strix SCAR 17 SE noteikti ir izcils spēļu klēpjdators. Klēpjdators gan izskatās lieliski, gan arī būs izcils video spēlēm un arī ikdienas lietošanai. Protams, ikdienas lietošanai šādu klēpjdatoru neviens neiegādāsies, jo tā cena tomēr ir diezgan liela un ne visi to var atļauties. Klēpjdatora cena šādā komplektācijā maksā aptuveni 4100 Eur. Neskatoties uz visai augsto cenu, kāds video spēļu entuziasts pavisam noteikti priecāsies par datora aprīkojumu un komplektāciju.

Manuprāt, kopumā šim spēļu klēpjdatoram īsti pat nav ko pielikt, ne atņemt. Varētu pat teikt, šeit ir viss, kas spēļu klēpjdatorā var būt vai ir nepieciešams. Tas ir jaudīgs, labas kvalitātes, ar izteiksmīgu dizainu, plašu portu klāstu, apjomīgu krātuvi un video spēlēm patīkamu displeju ar 240Hz atsvaidzes intensitāti. Klēpjdatoram ir arī uzlabota dzesēšana un tā arī nav tik skaļa, kā citiem apskatītajiem ASUS spēļu klēpjdatoriem. Kā jau minēju pie vērtējumiem, iespējams, kādam pietrūktu SD karšu lasītājs un tīmekļa kamera.

Akumulatora darbības laiks, protams, nebūs tas ilgstošākais, bet tas kopumā nav izcils nevienam spēļu klēpjdatoram. Kā apgalvo ASUS, tad akumulators darbosies aptuveni 8,5 stundas video atskaņošanas režīmā. Izmantojot komplektācijā iekļauto 330 W strāvas adapteri, klēpjdatoru var uzlādēt no nulles līdz 50% tikai 30 minūtēs. Klēpjdators pārvietošanai noteikti nebūs ērts un komfortabls.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt