Jaudīgs, kompakts un viegls – šādi varētu raksturot jauno ASUS ZenBook 14 UX425E klēpjdatoru. Jaunais ASUS klēpjdators ir maza izmēra, kā arī pārsteidzoši viegls – tas sver tikai 1,17 kg!
Jaunā ZenBook 14 sērija ir mainījusies dizainā un ir aprīkota ar jaunākiem procesoriem. Jaunie klēpjdatori ir tikuši arī pie jaunās Intel Iris Xe iebūvētās grafikas karties Atsevišķa grafiskā karte šim modelim nav pieejama. Jaunais ZenBook 14 izmērā ir nedaudz lielāks par iepriekšējo modeli, bet tajā pašā laikā – arī nedaudz vieglāks.
Dizains
Apskatot jaunās sērijas ZenBook, uzreiz ievēroju, ka tā dizainā vairs nav iekļauti zelta akcenti, kas bija iepriekšējās sērijas modelim – UX434F. Personīgi iepriekšējais modelis dizaina ziņā bija patīkamāks un zeltītais akcents vairāk izcēla šīs sērijas klēpjdatoru. Bet te nu tas ir, un zelta akcents – vairs nav. Vizuāli tas pat vairāk sāk līdzināties Vivobook dizainam. Jaunie ZenBook klēpjdatori būs pieejami divās krāsās – Pine Grey un Lilac Mist.
Tāpat kā iepriekšējās sērijas klēpjdators, arī šis ZenBook atbilst MIL-STD-810G militārajam standartam. Tas nozīmē, ka dators ir testēts un izturējis spiediena pārbaudi, pilienu testu, augstas un zemas temperatūras pārbaudi, vibrācijas testu un mitruma testu. Datora korpuss ir diezgan kvalitatīvs un stingrs, bet ne ideāls. Arī rāmji ap datora displeju ir ļoti stingri un nekur nelokās. Pati pamatne zem tastatūras ir stingra. Taču, nedaudz uzspiežot virs tastatūras vidusdaļā, šķiet, ka korpusa daļa, ir nedaudz kustīga.
Tastatūra ir nedaudz lielāka nekā iepriekšējam modelim. Klāt labajā pusē ir nākuši Home, PgUp, PgDn un End taustiņi. Lai pielāgotos šim izkārtojumam, ir redzami pagarināts Shift taustiņš un bultiņu virziena taustiņi ir nedaudz garāki nekā pierasts.
Skārienpaliktnis šim klēpjdatoram ir diezgan liels. To būs iespējams izmantot arī kā ciparnīcas tastatūru, kas tiks attēlota ar integrētu LED apgaismojumu. Ciparnīcu var ieslēgt ar skārienpaliktnī esošo sensora pogu. To gan nāksies nedaudz piespiest, jo uz vienkārša pieskāriena tā neieslēdzas. Visticamāk, tas ir ar nodomu, lai šī ciparnīca lieki un nevajadzīgi neieslēgtos.
Pats skārienpaliktnis darbojas arī uz kustībām, piemēram, ar trim pirkstiem, veicot pavilkšanu uz leju, tas nolaidīs atvērto pārlūku, programmu vai mapi. Tādā pašā formātā, veicot pavilkšanu uz augšu, aizvērtais pārlūks, programma vai mape, tiks atvērta. Savukārt uz sāniem, izmantojot to pašu trīs pirkstu kustību, varēs ērti pārslēgties starp atvērtajām programmām un mapēm. Ikdienā strādājot bez peles, šādas skārienpaliktņa izmantošanas iespējas šķiet ļoti ērtas.
Virs displeja ir iebūvēta HD kamera ar IR funkcionalitāti. Uz galda virsmas klēpjdators ir diezgan slidens un būtu patīkami, ja ASUS datora pamatnes kājiņas būtu aprīkojis ar gumiju, lai tās lieki neslīdētu.
Tehniskā specifikācija
Procesors – Intel® Core i7-1165G7 2.8 GHz 4C/8T (12M Cache, up to 4.7 GHz);
RAM – 16GB LPDDR4X;
Videokarte – Intel Iris Xe Graphics;
Operētājsistēma – Windows 10 Pro;
Ekrāns – 14 collu LCD, FHD (1920 x 1080) 16:9, 60Hz, IPS panelis, 400nitu spilgtums, sRGB: 100%, ekrāna attiecība pret korpusu: 90 %;
Atmiņa – 1 TB M.2 NVMe ™ PCIe 3.0 SSD;
Svars – 1.17 kg;
Izmērs – 319 x 208 x 13.9 mm;
Pieslēgvietas – 1 x USB 3.2 GEN 1 Type A, 2x Thunderbolt 4 atbalsta displeju / barošanu, 1x HDMI 2.0b, Micro SD karšu lasītājs;
Papildus – Wi-Fi 6, Bluethoot 5.0, izgaismota tastatūra, harman / kardon audio sistēma, HD kamera ar IR funkciju, lai atbalstītu Windows Hello;
Akumulators – 67 Wh;
Krāsa – Pine Grey – uz apskatu saņemtais. Pieejams arī Lilac Mist krāsā;
Komplektācijā – USB-C audio pārejas adapteris, USB-A uz RJ45 Gigabit Ethernet adapteris;
Cena – 900 USD ASUS Store, par līdzīgu modeli ar mazāku atmiņu 512GB un 8GB RAM. Pieļauju, ka pie mums virs 1000 EUR. Pēc esošās komplektācijas jau stipri virs 1000 EUR.
Displejs
ZenBook UX425E ir aprīkots ar 14 collu FHD IPS NanoEdge displeju. Maksimālā izšķirtspēja ir 1920 x 1080 un tam ir 60Hz atsvaidzes intensitāte. Zemas jaudas 1 vatu displejs nodrošina 400nitu spilgtumu, vienlaikus palielinot akumulatora darbības laiku. Jāsaka, ka tas ir ļoti patīkams acīm – izteiksmīgi spilgts ar izteiksmīgu krāsu attēlojumu.
Displejs nodrošina sRGB: 100% krāsu precizitāti. Displeja un ekrāna attiecība pret korpusu ir 90 %. Rāmji ap displeju ir ļoti šauri, kas personīgi šķiet ļoti patīkami. Skatoties no sāniem, displejs ir labi saskatāms un tam ir labi skatu leņķi.
Veikstpēja
Passmark
UserBenchmark
CineBench R20
CrystalDiskMark
Salīdzinot Passmark sintētiskos testus ar UX434F, ir redzams, ka jaunais ZenBook ir lieliski uzlabojis veiktspēju.
Arī Cinebench testos ir redzams, ka viena kodola un visu kodola darbībā, tas ir krietni pārāks par iepriekšējā modeļa i7 procesoru.
Pēc UserBenchmark testa rezultātiem gan nevarētu teikt, ka jaunais modelis ir krietni labāks. Tas ir nedaudz labāks Gaming segmentā. Dekstop rādītāji ir identiski vienādi. Bet kā Workstation, jaunais klēpjdators pamatīgi atpaliek.
CrystalDisk testos jaunais ZenBook arī diezgan pamatīgi atpaliek no iepriekšējā ZenBook 14 modeļa.
Video spēles
League Of Legends ar vidējiem iestatījumiem spēle darbosies vidēji ap 130 FPS. Ar Very Hight uzstādījumiem varēsiet uzspēlēt vidēji ar 115FPS.
Apex Legends zemākajos uzstādījumos 1080p izšķirtspējā vidēji spēle darbojās ar 45 FPS. Kopumā spēles darbība nebija visai stabila. Spēlējot šādas spēles, dators arī diezgan uzkarsīs.
Galerija
Vērtējums
Patika
- Kompakts un jaudīgs
- Ērti pārnēsājams un viegls
- Lielisks displejs
Varēja būt labāk
- Nav audio ligzdas
- Vajadzētu vismaz vēl vienu USB portu
- SSD diska rakstīšanas un lasīšanas ātrumi atpaliek no iepriekšējās sērijas ZenBook
- Slidens uz galda virsmas
Secinājumi
Jaunais ASUS ZenBook 14 UX425E ir lielisks klēpjdators tiem, kas daudz atrodas ceļā un tajā pašā laikā arī strādā. Tas ir jaudīgs un tiks lieliski galā ar ikdienas uzdevumiem. Uzlabotais i7 procesors ir ievērojami uzlabojis datora veiktspēju. Ar Intel Iris Xe integrēto grafikas karti būs iespējams uzspēlēt arī kādu video spēli. Dators gan tam īsti nav paredzēts, taču, kādai ne īpaši jaunai video spēlei, tā jauda būs pilnīgi pietiekama.
Klēpjdatoram noteikti pietrūkst atsevišķa audio porta un vismaz vēl viena USB porta. Komplektācijā nāk līdzi USB pārejas ports uz RJ45. Vienīgais USB ports nozīmē, ka situācijā, kad vēlaties izmantot peli, pieslēgties pie interneta (izmantojot pārejas adapteri uz RJ45), vai pieslēgt kādu ārējo disku, nāksies izvēlēties, kas konkrētās situācijās būs vairāk nepieciešams.
Pēc ražotāja sniegtajiem datiem, akumulators šo datoru spēs darbināt apmēram līdz 22 stundām. Protams, tas gan būs atkarīgs no tā, kas tiek darīts uz datora, līdz ar to, tā darbības laiks var bū arī īsāks. Taču, vienkāršiem darbiem un internetam noteikti nebūs jāuztraucas par akumulatora darbības laiku – tas bez problēmām izturēs darba dienu vai pat divas. Tukšu akumulatoru būs iespējams uzlādēt diezgan ātri – pateicoties ātrajai uzlādei jaunā ASUS ZenBook 14 UX425E akumulatoru līdz 60% var uzlādēt aptuveni 50 minūtēs.
Vai šo datoru ir vērts iegādāties?
No dizaina viedokļa labāk gan izvēlētos iepriekšējo ZenBook 14 sērijas modeli. Manuprāt, ASUS ZenBook sērijai vajadzēja atstāt zeltīto akcentu, jo tas šo sērīju padarīja atšķirīgu. Protams, no veiktspējas viedokļa šīs klēpjdators ir labāks. Taču, ne pārliecinoši – to apstiprina sintētiskie testi. Tiem, kam bieži jāceļo, un ir nepieciešams dators, ko ērti paņemt līdzi – jebkurš no ZenBook datora modeļiem būs lieliski piemērots. Ar ASUS ZenBook ceļojuma laikā varēs noskatīties arī kādu filmu.