Iepazīsimies – Asus TUF FX705

Sveiks, patērētāj!

Ja Tu orientējies datoru tirgū, tad esi jau kādu laiku manījis, ka Asus bez ROG līnijas datoru komponentēm un perfērijām piedāvā arī TUF zīmola lietas.

Šajā video es pirmo reizi iepazinos un uzzināju, kas ir TUF līnijas gaming laptops.

Atzīšos, ka nebiju iepriekš saskāries ar šo līniju, līdz ar to viedoklis būs balstīts uz aptuveni 2 nedēļu lietošanu dažādos apstākļos.

Bez tā, ko minēju video, novēroju vēl dažas lietas, kuras iekļaušu šajā rakstā.

Ikdienas lietošana:

Ikdienā tik lielu datoru es neesmu radis nēsāt līdzi un attiecīgi 2.6kg lika par sevi manīt. Arī 17″ izmērs. Kaut kādā brīdī, kādu nedēļu lietojot, jau sāka nedaudz kaitināt, ka līdzi ir jānēsa tāds klucis. Bet, jāatzīst, ka tāpat šis ir pietiekami plāns un viegls dators. ROG Strix Scar II ir par veseliem 200g smagāks.

Ļoti patika fakts, ka datora vāku varēja atvērt ar vienu roku. No manis iepriekš testētajiem datoriem, to nevarēja neviens cits.

Rakstīt uz šī datora arī bija ļoti ērti, jo tam ir pilna izmēra klaviatūra. Starp cilvēkiem, kuri redzēja šo datoru un par to interesējās, retais uzreiz spēja noteikt, ka tas ir spēlēm paredzēts dators.

Porti:

Jā, porti liek vilties. Nav USB-C, USB 3.1 Gen1 nozīmē, ka ātri uzlādēt savu telefonu arī nevarēšu. Nu bēdīgi.  Bet jāmin, ka tomēr ērti, ka neviena porta nebija labajā pusē, kur pele. Tas tāpēc, lai varētu netraucēti darboties ar peli un neviens vads netraucētu.

Izturība:

Jā, Asus min, ka šim datoram ir MIL-STD-810 sertifikāts. Tas nozīmē, ka ikdienas ķezas tam nevarētu kaitēt. Man tas dod tikai papildus sirdsmieru, bet es uzskatu, ka visiem laptopiem vajadzētu pēc noklusējuma izturīgākiem pret dažādām ikdienas ķibelēm un situācijām. Vēl jāmin, ka dators ļoti labi turās uz jebkuras virsmas. Tā gumijas ķepiņas paveic savu darbu ļoti labi.

Klaviatūra:

Overstroke tehnoloģija. It kā reģistrējot taustiņa pieskārienu, to pat nenospiežot līdz galam. Nez, nemanīju. Laikam tāpēc, ka esmu pieradis rakstīt nospiežot taustiņus pilnībā. Un taustiņiem esot jāiztur vismaz 20,000,000,000.00 nospiešanas. Es, piemēram, rakstu vidēji ar ātrumu 80 vārdi minūtē, pieņemot, ka sekundē piespiežu taustiņus vidēji 3 reizes. Tātad man būtu vajadzīgs ~1 gads ikdienā rakstot tādā tempā 6 stundas, 20 dienas dienas mēnesī. Bet atcerēsimies, ka vidējam lietotājam dators kalpo gadiem un nav ne vainas klaviatūrai, tātad šīs sasniegums varētu būt vairāk, kā iespaidīgs!

Citi novērojumi:

Atsevišķi novietotā ieslēgšanas/izslēgšanas poga ir laba lieta, bet kāpēc tās statusa LEDam visu laiku ir jādeg? Reāli traucēja tumsā, kad skatījos kādu filmu.

Displeja IPS matrica bija OK. Tam nav G-Sync. Bet visā visumā nebija baigi par ko sūdzēties, jo jāpatur prātā, kurai cenu kategorijai šis ir paredzēts.

Skaļi ventilatori ir tas ar ko arī ir jārēķinās iegādājoties šo datoru.

Veiktspēja:

Kopumā dators tika galā labi ar dažādām spēlēm un citām prasīgām programmām. Spēles spēlējot nebija īpaši jāpārdzīvo, ka kādu nevarēs pavilkt. Jā, ne visas var spēlēt uz Ultra uzstādījumiem ar 60 FPS, kas tā kā ir datorspēļu spēlētāju pieprasītais minimums, bet ja Tavas prasības nav visaugstākās, tad iebildumu pret šo datoru nebūs.

Redzēto video es arī montēju uz šī datora un pat vietās, kur es sagaidīju, ka kešošanas brīdī būtu tāda lielāka aizture, tas lieliski tika ar visu galā un nebija tādu ilgāku pārtraukumu, kuri būtu izteikti traucējoši.

Kopsavilkums:

Jāpatur prātā, ka šis ir Asus sākuma modelis ggaming segmentā. Tas nebūt nav vienīgais un ir citu ražotāju ierīces, kuras konkurē gan pēc dzelžiem, gan cenas šajā segmentā, kā piemērus minot kaut vai Acer Nitro 5 vai Dell G3 sēriju. Manuprāt šis nav dizaina paraugstundas modelis, bet tas nav arī galīgi zemē metams agregāts. Tiem, kuri meklē labu value for money šis noteikti varētu būt apsvēršanas vērts dators, jo tā plusi ir pietiekami atraktīvi, lai uzrunātu tos, kuri saprātīgi vēlas iztērēt savu naudiņu.

/Konsumer

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt