ASUS GX502GV apskats

Beidzot pārmaiņas ir klāt ! Cilvēki gaidīja pārmaiņas, bet vai šādas? Tas noteikti vienmēr paliks par delikātu jautājumu, bet jā, tas ir noticis, tagad mainstreamdatorspēles (populārākās) varēsiet spēlēt uz jaunā ASUS GX502GV.

Šobrīd pastāv sterotips, ka premium klases videospēles paliek tikai Alienware rīcībā. Gribētos teikt, ka šobrīd ražotāji piedāvā arī citas cienīgas alternatīvas, un šajā rakstā apskatīsim šī modeļa dažādus tehniskos aspektus, kā arī sniegšu personīgo pieredzi lietojot šo datoru.

Par datoru

Republic of gamers (ROG) dators – saņēmu, aptuveni visu, ko gaidīju, tomēr vienmēr ir kur tiekties. Vienmēr ir kādas mazas problēmas, bet par laimi, šīs problēmas šoreiz tika atrisinātas ļoti ātri un veiksmīgi.

Datora izmērs ir perfekts cilvēkiem, kuriem ikdienā bieži jāpārvietojas no viens lokācijas uz otru. Maza izmēra (15.6 collas) klēpjdators, kuru viegli pārnēsāt ikdienā līdzi datorsomā. Modeļa dizains nav izņēmums un līdzinās spēļu klēpjdatoru līderim Alienware 15 R4 modelim, taču atcerēsimies arī to, ka tas ir sava veida iegājies modernais ,,gameru’’ stils. Datora klaviatūrai ir apgaismošanas funkcija. Klavietūras taustiņus iespējams uzstādīt sev tīkamās krāsas, kas palīdz redzēt taustiņus vāji apgaismotās telpās. Tā ir ierasti gaumīga lieta mūsdienu datoriem, un liekas – kur bez tās. Tā pat arī šī modeļa datorpelītei (ROG Gladius II) iebūvēta šī funkcija, kas darbojas kā dizaina elements.

Nepatīkama problēma, kas liek par sevi manīt jau pirmajās datora lietošanas minūtēs, ir dzesēšanas sistēmas skaļums. Vienmēr spekulē  jautājums, cik skaļi var strādāt dators, lai tas neradītu sajūtu, ka tiek pārlieku nosolgots?  Šoreiz gan būs jāsaka, ka, manuprāt, dzesēšanas sistēma ir tiešām salīdzinoši  skaļa, un tā var traucēt arī cilvēkiem, kas atrodas blakus telpā. Runājot par ventilātoru, ilgstoši spēlējot, tas patiešām uzkarst un rada satraucošu sajūtu par datora noslogojumu.

Jāpiebilst šī datora cena, kas dažādu izplatītāju vidū sākas no 1900 EUR ar zemākās klases komplektāciju. Šī cena ir 2 reizes augstāka nekā Alienware 15 R4 modelim, kura cena svārstās ap 1200 EUR, ņemot vērā šo, aplūkosim vai ASUS modelis attaisno savu vērtību.

Dizains

Šī datora dizains gan līdzinās Alienware 15 R4 modelim, protams, tas nav 1:1, bet šādās tādas iezīmes ir novērojamas. Tā korpuss ir izgatavots no melnas plastmasas, tomēr vietām ir redzama arī tumši pelēcīga krāsa, kā piemēram, apkārt tastatūrai. Uz datora augšējās virsmas kreisajā pusē iezīmēts ROG  logotips. Ļoti gaumīgi izskatās sarkanā krāsa, kura ir iekrāsota ap skārienpaliktni un klavietūras taustiņiem. Aura Sync ļauj koordinēt krāsas un vizuālos attēlus savienotajās ierīcēs, lai padarītu spēļu vidi sev piemērotāku. Manā skatījuma neizprotu rāmja apakšējo biezo malu, tā dod neproporcionālu sajūtu, taču tas ir tikai mans personīgais viedoklis.

Atšķirībā no Alienware 15 R4, GX502GV modelim pieslēgvietas nav vis izvietotas iekārtais aizmugurē, bet gan sānos. Kreisajā pusē atradīsiet lādētāja ligzdu, 1 x RJ-45, 1 x USB3.1 Type-A, HDMI 2.0b, 3.5mm audio un mikrofona pieslēgvietas. Turpretim datora kreisajā pusē atrodas 2 x USB Type-A3.1 un 1 x USB Type-C3.1, kā arī Kensington Lock.

Datora izmērs ir 36 x 1,89 x 25,2 cm. Salīdzinoši mazs, komapkts klēpjdators. Šī datora svars ir 2 kg, ņemot vērā to, ka spēļu klēpjdatoru vidējais svars svārstās no 1,9 – 3,2 kg, dators ir salīdzinoši viegli pārvietojams.

Displejs

Ekrāns ir matēts (neatstaro blakus esošus priekšmetus, uz tā neatspīd saule), kas ir neaizvietojams pluss, strādājot ar grafiku, un skatoties augstas izšķirt spējas filmas, spēlējot video spēles. Ekrāna izšķirt spēja ir 1920 x 1080 144 Hz, ekrāns ar ļoti augstu kvalitāti, skaidru un kvalitatīvu attēlu.

Tehniskā specifikācija

Mūsu rīcībā nonākušais ASUS GX502GV gaming dators aprīkots ar teju maksimālo ražotāja piedāvāto konfigurāciju – Intel Core i7-9750H procesoru, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB Max-Q grafisko karti, 15.6″ FHD IPS displeju, 16GB  DDR4 2666 MHz operatīvo atmiņu un PCIE 3.0 sērijas 256GB M.2 NVMe SSD kombinācijā ar 1TB cieto disku. Iekārtā uzstādīts standarta 4 elementu 56 WHr akumulators un komplektā iekļauts 230W barošanas bloks.

Veiktspēja

PassMark

PassMark ir viens no vieglāk veicamajiem, vienkāršākajiem un populārākajiem testiem, kas parāda procesora un videokartes veiktspēju, kā arī PassMark datu bāzē iespējams apskatīt un salīdzināt rezultātus ar citiem datoriem.

Datora procesors nesasniedz videjo PassMark rādītāju, taču vēlos piebilst, ka lietojot datoru nesaskāros ar nekādām ,,bremzēšanas’’ vai citām problēmām par kurām būtu atbildīgs procesors. Turpretim  NVIDIA GeForce RTX 2060 rezultāti ir par 15 % augstāki nekā online vidējais testa rādītājs (no kopējiem 1547 testiem), ko varēja arī sagaidīt.

Datoram darbojoties no akumulatora, tā procesors un grafiskā karte nespēj saņemt vajadzīgo strāvas daudzumu, kas rezultējas būtiskā takts frekvenču kritumā. No akumulatora veiktā benchmark testa rezultāts (2346 punkti) bija 5 reizes zemāks kā darbojoties ar rozetē ievietotu 230W strāvas adapteri (12,024 punkti).

UserBenchmark

Procesors-Intel Core i7-9750H

Viens no populārākajiem testiem ir UserBenchmark un zemāk iespējams apskatīt datora testa rezultātus. Varētu teikt ka rezultāti ir stipri vidēji. Detalizētus konkrētā ASUS GX502GV UserBenchmark testa rezultāts iespējams apskatīt šeit.

Cinebench20_0.4

Cinebench R20 jau ir krietni nopietnāks tests. Sasniegtā punktu summa pārspēj tiešo kokurentu Dell 5G, kurš izmanto Intel Core i7-8750H procesoru. Cinebench20 savā reitinga sistēmā ievieto Intel Core i79750H 7. vietā, kas ir augsts rādītājs, ņemot vērā šodienas plāšo iespēju klāstu.

Operatīvā atmiņa

16 GB RAM ir populārākais pieejamias RAM, ko ikdienā piedāvā labākie datoru izstrādātāji, un tā ir vairāk nekā pietiekami gandrīz visām videospēlēm. 16GB ļauj arī izmantot ļoti lielas failu un sistēmu kešatmiņas, programatūras izstrādi un pakešu fotoattēlu rediģēšanu.

Operatīvās atmiņas apjoms – 16 GB.

(Ideāli piemērota tiem,kuri izmanto video apstrādes programmas).

Maksimālais operatīvās atmiņas apjoms-32 GB

Operatīvās atmiņas frekvence -DDR4 2666 MHz

Cietais disks

Cietā diska veids – SSD(SSD priekšrocība ir paātrināts darba ātrums, troksnis ir minimāls)

SSD diska apjoms -522 GB

Akumulators:

Neatkarīgi no tā, vai izmantojat Asus ROG GX502GV darbam vai spēlēšanai, datora akulumātors pieprasīs uzlādi. Spēļu klēpjdatori ir bēdīgi slaveni ar akulumātora īso darba laiku bez uzlādes, un GX502GV nav izņēmums.

Atklāšanas pasākumā Asus vēstija, ka pircēji var sagaidīt līdz pat sešu stundu darba jaudu bez uzlādes no GX502.

Ja jūs izmantojat datoru darba vajazībām, tas ir,rakstīt dokumentus, atjaunināt Google izklājlapas un veikt fotoattēlu rediģēšanu GIMP vai PS Elementos, varat sagaidīt, ka jūms būs 3-5 stundas līdz datora izlādei. Tajā pašā brīdī spēlējot, jūs nevarēsiet pietuvoties pat 3 stundu atzīmei, nesaņemot sistēmas brīdinājumu “zems akumulatora uzlādes līmenis”.

Es izmantoju vairākus kritērijus, lai to paveiktu, un rezultāti bija aptuveni saskaņā ar maniem reālajiem novērojumiem. Visos manis veiktajos akumulatora testos ekrāna spilgtums bija 150 mm, lai nodrošinātu viendabīgumu.

Futuremark PC Mark 8 testā darbinot “Work” akumulatora darbības simulāciju, akulumātors ,,izspieda’’ 2 stundas un 35 minūtes. Izmantojot Netflix vienas stundas garumā ar skaļumu, kas iestatīts uz 50%, novērojams pilna akumulatora kritums par aptuveni 20%. Noslēdzot testu, ieslēdzu 4K video paraugu divu minūšu garumā, līdz akumulators izlādējās pilnībā pēc 5 stundām un 5 minūtēm.

Šie rezultāti ir raksturīgi spēļu klēpjdatoriem,tie noteikti nevar konkurēt ar tādiem ikdienas darbam piemērotiem klēpjdatoriem kā MacBook Pro 2018, Microsoft Surface Laptop 2 vai pat paša Asus ražotā  ZenBook 15 modelim.

Labā ziņa ir tā, ka ar lādētāja komplektu GX502GV var uzlādēt pilnībā apmēram 90-120 minūtēs. Kamēr neviens nopietni negrasās spēlēt datorspēles bez strāvas padeves, ja dators tiek izmantots svarīgā tikšanā darba sanāksmē, būtu ieteicams turēt lādētāju pa rokai, lai kādā PowerPoint prezentācijas vidū tas vienkārši neizslēdzas

Videokarte

NVIDIA GeForce RTX 2060 ir iespējams dārgāka nekā videokartes, kura tās aizvieto, taču tā arī sniegs atbilstošu baudu spēlējot videospēles ar precīzām sīkām detaļām un maksimālajiem uzstādījumiem 1080p kvalitātē.

Videokartes veids – Nvidia GeForce RTX

(Ar savu atmiņu ideāli der spelēm un grafiskajām programmām).

Videokartes modelis- NVIDIA GeForce RTX 2060

Videokartes atmiņas apjoms-6 GB

Videokarte patiešām pierāda sevi gan augstāk veiktajos testos, gan videospēlēs.

IN-GAME testi

Neatkarīgi no tā, vai izmantojat atsevišķu spēļu monitoru vai nē, ROG GX502GV ir izsalcis videospēļu nezvērs.

Intel jaunākie klēpjdatoru procesori sola izcilāko sniegumu, un NVIDIA 20 GPU sērija atbalsta reālā laika staru izsekošanu (real-time ray tracing), jaunu un aktuālu grafisko triku, kas labāk imitē gaismas avotu ietekmi uz objektiem spēlēs.

Kamēr jūs varētu izvēlēties klēpjdatorus ar RTX 2080 grafisko karti, kas piedāvā labāku veiktspēju nekā RTX 2060, ja esat ieinteresēts paspēlēties ar jauno real-time ray tracing sistēmmu klēpjdatorā, tad, iespējams, šobrīd labāka izvēle būtu RTX 2060. Sistēmas ar RTX 2080, kuras tiek izmnatotas uz 1080p Full HD displejam, nevar aktivizēt staru izsekošanu ar DLS (deep-learning super sampling), tāpēc, ja vēlaties izmēģināt un izbaudīt maksimāli šo jaunu funkciju, labākajā gadījumā vajadzētu izvairieties no gadījumiem ar RTX 2080 un Full HD ekrāniem.

Runājot par Frame per second rādītājiem, izmēģināju datora veiktspēju dažās datorspēlēs un rezultāti runā paši par sevi.

Shadow of the Tomb Raider

Ultra kvalitāte – 86fps

Augsta kvalitāte – 92fps

Vidēja kvalitāte – 93fps

                                     

Dirt Rally

Ultra kvalitāte (Vidēji) – 100.07fps

Ultra kvalitāte (Minimums) – 35.28fps

Ultra kvalitāte (Maksimums) – 169.71fps

 

Augsta kvalitāte (Vidēji) – 113.13fps

Augsta kvalitāte (Minimums) – 80.58fps

Augsta kvalitāte (Maksimums) – 158.86fps

 

Medium (Vidēji) – 147.19fps

Medium (Minimums) – 102.57fps

Medium (Maksimums) – 200.12fps

 

Ghost Recon: Wildlands

Ultra kvalitāte – 54.70fps

Augsta kvalitāte – 89.30fps

Vidēja kvalitāte – 93.fps

 

Ashes of the Singularity (DirectX 12)

Crazy kvalitāte – 95.3fps

Extreme kvalitāte – 82.6fps

Augsta kvalitāte – 78.5fps

 

Secinājumi:

Dotās konfigurācijas ASUS ROG GX502GV šobrīd cenas ziņā ir viens no dārgākajiem piedāvājumiem starp spēļu klēpjdatoriem, kuri aprīkoti ar 6 kodolu procesoru vismaz 16GB operatīvo atmiņu, 256GB SSD un GeForce RTX 2060 grafisko karti. Dzesēšanas sistēma lieliski parūpēsies par to, lai dators darbotos ar maksimālo jaudu (no lādētāja) un nepārkarstu svarīgā spēles brīdī, taču jāatcerās, ka tā arī nav klusākā dzesēšanas sistēma. Jāpiebilst ka dators ir ļoti viegli pārvietojams un tā dizains izskātās vairāk nekā pievilcīgi, taču iespējams priekš 2019. gada šī mode jau ir nedaudz novecojusi un izstrādātājs varētu tiekties uz jauna dizaina izveidi.

Patika

  • Izcila datora veiktspēja testējot dažāda tipa spēles
  • Atveres gaisa izvadīšanai izvietotas iekārtas aizmugurē
  • Datora kompaktie izmēri, vieglais svars un tastatūras taustiņu dizains
  • Pietiekami daudz dažādas pieslēgtuves (porti)

Nepatika

  • Datora dzesēšanas sistēma strādā ļoti skaļi un rada diskomfotu, pat ,,klusuma’’ režīmā
  • Datora cena ir salīdzinoši augsta
  • Darbojoties no akumulatora tiek ierobežota procesora un videokartes veiktspēja
  • Displejs neattaisno solīto sRGB amplitūdu

Rezumē

Ņemot vērā ASUS ROG GX502GV cenu, šobrīd tas nebūtu lētākais risinājums starp gaiming klēpjdatoriem, taču šī modeļa funkcionalitāte runā pati par sevi. Grafikas karte GeForce RTX 2060 noteikti ļaus spēlēt jaunākās datorspēles maksimālajā kvalitātē un izbaudīt virtuālo pasauli uz visiem 100 procentiem. Datora kopējais imidžš noteikti sastāda lielu konkrenci pārējiem klēpjdatoriem un tā iespējas noteikti tikai uzlabosies tuvākajā klēpjdatoru nākotnē.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt