Big Tech uzņēmumi piekļāvušies Trampam – pretī daudz nesaņem

ASV ir nostādījusi Meta, Apple, Tesla, TikTok un citus Big Tech uzņēmumus izteikti sarežģītā un nepatīkamā situācijā.

Kādu brīdi šķita, ka ASV prezidents Donalds Tramps atbalstīs lielos tehnoloģiju nozares jeb tā dāvētos Big Tech pārstāvjus. Taču tagad šī nozare ir kļuvusi par fona zaudējumu viņa globālajā tirdzniecības karā.

Ceturtdien Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Ursula fon der Leiena nāca klajā ar ideju par “nodevas uzlikšanu digitālo pakalpojumu reklāmas ieņēmumiem”, ja sarunas ar ASV par tarifu tarifiem izvērsīsies neveiksmīgi.

Tas būtu pretējs iznākums tam, uz ko cerēja tādi tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji kā Marks Zakerbergs, kad viņi atbalstīja jauno administrāciju.

Tādam cilvēkam kā Zakerbergam jaunajam ASV prezidentam bija jākalpo par spēcīgu līderi, kas spētu savaldīt pārlieku valdonīgo ES. Tā vietā retorika starp ASV un ES saasinās. Ievērojami tas ir tāpēc, ka vien dažas nedēļas atpakaļ ES bija gatava sodīt Meta (un Apple) par Digitālā tirgus likuma pārkāpšanu.

Lai gan, protams, tā ir drīzāk paša radīta brūce, Īlona Maska popularitāte ASV ir “apvērsusies, jo ir palielinājies viņa atbalsts prezidentam Trampam”, šonedēļ rakstīja Neits Silvers.

Tikmēr Tesla akciju cena šogad ir zaudējusi vairāk nekā trešdaļu savas vērtības. Turklāt, pateicoties muitas tarifiem, uzņēmums ir atcēlis iespēju iegādāties jaunus, ASV ražotus transportlīdzekļus Ķīnā.

Manāmi sarežģījumi ar TikTok

Kā jau prognozēts pērn, sevišķi TikTok kaitē Trampa īpaši agresīvie Ķīnas tarifi, ar kuriem šī valsts ir solījusi “cīnīties līdz galam”. Lai gan TikTok darbinieki joprojām strādā kā ierasts, lietotnes liktenis ASV kļūst arvien nedrošāks.

Kad šonedēļ tika jautāts par pagarināto termiņu, lai panāktu vienošanos par TikTok ASV, Ķīnas Tirdzniecības ministrijas pārstāvis sacīja, ka valdība “iebilst pret praksi, kas ignorē tirgus ekonomikas likumus, laupa ar varu un kaitē uzņēmumu likumīgajām tiesībām un interesēm”.

“Kamēr šis jautājums netiks atrisināts, nebūs dialoga,” šonedēļ par tarifiem sacīja viens no TikTok pretendentiem, AppLovin izpilddirektors Ādams Foroudži. Situācija ir tik neskaidra, ka ASV akciju tirgus lejupslīde arī “apslāpēja iespēju secināt” par AppLovin piedāvājumu, aģentūrai Bloomberg teica Foroudži.

Pagājušajā nedēļā notikušais ir atgādinājums, ka Big Tech uzņēmumi un nozare ir kļuvusi tik liela un ietekmīga, ka tās vadošie uzņēmumi ir instrumenti, ar kuru palīdzību var ietekmēt valstu attiecības.

Relatīva miera laikā šī ietekme var būt izdevīga šiem uzņēmumiem. Tomēr, kad situācija kļūst manāmi naidīga, lielo tehnoloģiju nozares pārstāvji tiek nostādīti krustugunīs.

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt