Eiroparlaments noraida Autortiesību likumdošanas grozījumus

Vakar bija svētki brīva, necenzēta interneta cienītājiem: Eiroparlaments izrādīja saprātīgu domāšanu un noraidīja procedūru, kurā bija paredzēts veikt izmaiņas Autortiesību likumdošanā, kas uzliktu par pienākumu maksāt informācijas autoriem, un tādējādi pamatīgi ierobežotu web lapās publicējamo saturu. Notepad par to jau stāstīja rakstā Eiropa gatavo “melno dienu atvērtajam internetam”. Pret izmaiņām balsoja 318 deputāti, to atbalstīja 278, bet 31 atturējās. Demokrātija ir uzvarējusi un rezultātā viss paliek pa vecam.

Pret izmaiņām Eiropas Autortiesību likumā asi iestājās ASV lielie interneta giganti, kā arī brīvā interneta aizstāvji. “Troksnis ir radies, jo lielās digitālās platformas no reklāmām gūst milzīgu peļņu, bet nedalās ar šo peļņu ar satura autoriem. Piemēram, video straumēšanas vietne “YouTube” ar reklāmām gadā pelna deviņus miljardus eiro,” norādīja Latvijas Eiroparlamentāriete Inese Vaidere. Var jau būt, ka korporācijas kā Facebook un Google turpinās uzvārīties, bet toties nebūs problēmu vidējo un mazo lapu turētājiem, kā arī parastajiem interneta lietotājiem.

Kā negatīvu faktu var minēt, ka arī nākotnē nebūs iespējams apkarot viltus ziņu izplatītājus, bet tāpēc cilvēkiem dotas smadzenes, lai atšķirtu graudus no pelavām.

Sīkāk var izlasīt  LETA.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Par autortiesibam ir vērts runāt ja tiktu kāda mājas lapa pie peļņas, bet pagaidām pats satura izlicējs gust panākumus piem. youtube ka kāds liek. (Like) patīk vai parasti klusās tevi no tava kannāla lapas kas deļēji reklamē savus videoklipus un līdzīgus mākliniekus pēc tava satura. Japieņem ka internets sava ziņa esot mēdijs, un ja kada lapa atstaj pozitīvu vērtejumu tas dod tev reklāmu. Politikai pret internetu jāizturas neitrali, jo uzskatu ka mana ideja kādai jabūt vasltij paliek mans noslepums.Iesaku nepildīt testus un atsķirt labu attieksmi pret lapām.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt