Jaunumi

Elons Masks apgalvo, ka strādā pie “TruthGPT” – maksimālās patiesības meklēšanas mākslīgā intelekta

Elons Masks apgalvo, ka strādā pie “TruthGPT” – ChatGPT alternatīvas, kas darbojas kā “maksimālās patiesības meklēšanas mākslīgais intelekts”

Savu redzējumu, par mākslīgā intelekta konkurentu, miljardieris izklāstīja intervijā telekanāla Fox News pārstāvim Takeram Karlsonam, sakot, ka ir nepieciešama alternatīva pieeja mākslīgā intelekta radīšanai, lai izvairītos no cilvēces iznīcināšanas.

“Es gatavojos sākt veidot kaut ko, ko es saucu par TruthGPT jeb maksimāli patiesas patiesības meklēšanas mākslīgo intelektu, kas mēģina izprast Visuma būtību,” sacīja Masks. “Un es domāju, ka tas varētu būt labākais drošības ceļš tādā ziņā, ka mākslīgais intelekts, kam rūp Visuma izpratne, visticamāk, neiznīcinās cilvēkus, jo mēs esam interesanta Visuma daļa.”

Masks definēja TruthGPT kā mākslīgā intelelkta virziena korekciju OpenAI, viņa dibinātajam bezpeļņas uzņēmumam, kas kopš tā laika ir sācis darboties kā peļņu nesošs meitasuzņēmums. Masks norādīja, ka OpenAI peļņas gūšanas stimuli potenciāli varētu traucēt tās radīto mākslīgā intelekta modeļu ētikai, un pozicionēja “TruthGPT” kā pārredzamāku iespēju.

Šī nav pirmā reize, kad Masks ir domājis par “TruthGPT” izveidi. Februārī viņš tviterī rakstīja: “mums ir nepieciešams TruthGPT“, vienlaikus vēršot uzmanību uz riskiem, kas saistīti ar liela mēroga mākslīgā intelekta modeļiem, piemēram, tādiem, ko veido OpenAI. Masks kopā ar vairākiem citiem mākslīgā intelekta pētniekiem martā parakstīja atklātu vēstuli, kurā mudina uzņēmumus apturēt “milzu mākslīgā intelekta eksperimentus”, kurus to veidotāji nevar saprast, paredzēt vai droši kontrolēt.

Nav skaidrs, cik tālu Maska “TruthGPT” patiesībā ir pavirzījies uz priekšu – ja tas vispār šobrīd eksistē. Taču šķiet, ka viņš to patiešām domā nopietni, jo intervijā ar Karlsonu viņš pieminēja šo modeli. Masks martā klusībā nodibināja arī jaunu mākslīgā intelekta uzņēmumu ar nosaukumu X.AI.

Avots: The Verge

 1. MeistarsUnVergs says:

  Un kā pļūtīzeram un Krimas atdevējam rusņai veicas ar iepriekšējajiem projektiem? Kā ar QuantumAI un apsolīto peļņu 1250EUR nedēļas laikā, ieguldot vienīgi 250EUR krāpnieku kontos?

  Kāpēc pārpublicēt muļķības? Mākslīgais intelekts darbojas pēc principa garbage in – garbage out.

  Un vispār ar GPT apzīmē GNU Partition Table. Ar MBR nesavietojamu partīciju tabulu.

 2. Fox ar Tuckerphuckeru un truth vienā teikumā likt nav loģiski. Ja Īlēns grib patiesību izzināt, lai sāk ar labāko metodi, kas mums šobrīd ir.
  Jautājums
  Izpēte
  Hipotēze
  Eksperiments
  Analīze
  Secinājumi

  Nekādu jaunu velosipēdu te viņš neatklās. Es neapšaubu, ka viņš vēl ko labu pasaulei dos, bet pārāk acīmredzami brauc auzās pēdējos gados.

Atbildēt

Līdzīgi raksti