FTC: garantijas plombēm un uzlīmēm ir jāpazūd

ASV Federālā tirdzniecības komisija (FTC) nosūtījusi sešām kompānijām ultimātu, kurā pieprasīts 30 dienu laikā aizvākt visa veida garantijas uzlīmes no visiem produktiem un attiecīgi izmainīt lietotāja instrukcijas. Termiņš beigsies tuvākajās nedēļās. Šīs kompānijas ir: Sony, Microsoft, Nintendo, Hyundai, HTC un ASUS. Apple un citi ražotāji  jau laicīgi atteikušies no šīs pagātnes paliekas.  Iemesls ir vienkāršs un skaidrs – IT kompānijas vēlas, lai viņu ražojumi tiktu remontēti tikai pie viņiem. Piemēram, Microsoft spēļu konsoles Xbox One garantijas pasē melns uz balta rakstīts: “Microsoft is not responsible and this warranty does not apply if your Xbox One or Accessory is repaired by anyone other than Microsoft.” FTC tam kategoriski nepiekrīt, jo patērētājam ir tiesības nodot ierīces garantijas remontā pēc saviem ieskatiem.

FTC atsaucas uz likumu  “1975 Magnuson-Moss Warranty Act”, kurā noteikts, ka jebkura kompānija, kura izlaiž ierīces par cenu, kas augstāka par 5 USD, nav tiesīga noteikt jebkādus ierobežojumus remontiem. Šai jomā bieži grēko Apple, bet šoreiz ābolkompānijai izdevies izsprukt no ievērības. Pret uzņēmumiem, kuri atteiksies pārskatīt garantijas noteikumus, tiks uzsākta tiesvedība, kam sekos juridiskas un finansiālas sankcijas.

 

Motherboard

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

  1. Sasmīdināja teksts, ka Apple jau ateicies no šīs domas. Nu viņiem nevajag uzlīmes, jo viņi savas OEM detaļas nepārdod nevienam, tikai autorizētajiem servisiem un čakarā dzelžus ar OS atjauninājumiem, lai ne-OEM labotie dzelži nepalaižas.
    Manuprāt ar to būtu jācīnās. Ja es nopērku dzelzi, es to nopērku un daru ko vēlos, nevis pagaidām liekas, ka es īrēju dzelzi no ražotāja.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt