Google paaugstina minimālās tālruņa specifikācijas prasības operētājsistēmai Android 13

Android mobilā operētājsistēma gadu gaitā ir gājusi garu ceļu. Un, tāpat kā ar daudziem citiem programmatūras veidiem, minimālās ierīces prasības OS darbināšanai ir turpinājušas pieaugt. Operētājsistēmai Android 13 Google vēlreiz ir paaugstinājusi šīs minimālās prasības.

Android 13 pārtrauca savu ilgo beta un priekšskatījuma fāzi un sāka darboties Pixel tālruņos jau augustā. Tās ir patīkamas ziņas patērētājiem, kuriem vienmēr patīk izmantot jaunāko versiju, taču daudzus tālruņu lietotājus dažās valstīs, visticamāk, ietekmēs operētājsistēmas atjauninātās prasības.

Google raksta, ka Android Go, Android mazjaudas versijas, kas izstrādāta sākuma līmeņa viedtālruņiem, lietotājiem būs nepieciešami vismaz 2 GB RAM, ja viņi vēlas pāriet uz Android 13. Tas ir par 1 GB vairāk nekā Android 11 un Android 12 ( Go Edition) prasībām. Tikmēr operētājsistēmai Android 8–10 bija nepieciešami tikai 512 MB.

Lai gan tas nav minēts Google ziņojumā, Esper’s Mishaal Rahman un Google produktu eksperts Džeisons Beitons raksta, ka arī minimālās krātuves prasības ir palielinājušās līdz 16 GB.

Maz ticams, ka izmaiņas skars tādās valstīs kā ASV, kur jums būs grūti atrast tālruņus, kuros ir mazāk nekā 2 GB RAM vai 16 GB atmiņas. Taču Google atzīmē, ka Android Go izmanto vairāk nekā 250 miljoni cilvēku, un tā kā lielie oriģinālo iekārtu ražotāji, piemēram, Jio, Samsung, Oppo un Realme, veido Android Go ierīces, izstrādātājiem ir jāizveido lietotnes, kas šajos tālruņos darbojas labi.

Tālruņus, kas neatbilst šīm jaunajām minimālajām prasībām, nevarēs jaunināt uz operētājsistēmu Android 13, savukārt jauniem tālruņiem, kas tiks palaisti ar operētājsistēmu Android 13, būs jāatbilst šīm prasībām, lai tie būtu piemēroti Play veikala licencēšanai.

Ja Google nolems paplašināt minimālās prasības visā Android ekosistēmā, izmaiņas neatiektos uz ierīcēm, kas nav mobilas, piemēram, viedtelevizoriem, kuriem ne vienmēr ir vismaz 16 GB krātuve. Piemēram, Chromecast ierīcei ar Google TV ir tikai 8 GB. Tās ir labas ziņas lietotājiem, kuri nav varējuši atjaunināt savas lietotnes ierobežotās vietas dēļ.

Techspot

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt