Internet Explorer pavisam pārtraucis savu darbību

Pēc 26 gadu ilgas darbības, Internet Explorer beidzot ir aizgājis pensijā. Teju katrs interneta lietotājs atceras šo pārlūkprogrammu, ar kuru vairums no mums iepazina interneta dzīles.

Uzņēmums Microsoft jau pagājušā gadā ziņoja, ka šogad Internet Explorer laidīs atvaļinājumā. 2022. gada 15. jūnijā interneta pārlūkprogramma beidzot aizgāja pensijā, kas nozīmē, ka tā darbojās 26 gadus un 10 mēnešus  (9801 dienas, lai būtu precīzi). Interneta pārlūkprogramma tika izlaista iepriekšējā gadsimta beigās – 1995. gada 15. augustā.

Lai gan pārlūkprogramma dažiem var izraisīt nostaļģiju, tās pārtraukšana krasi neizmainīs interneta pārlūkprogrammu tirgu. Pēdējos gados ir samazinājies Internet Explorer lietojums – ja 2009. gadā to izmantoja vairāk kā 60% interneta pārlūkprogrammu lietotāju,  2019. gada nogalē to izmantoja mazāk kā 5%, kamēr aptuveni 70% deva priekšroku Google Chrome. Un nav brīnums – Internet Explorer īpašnieks 2016. gadā pārtrauca pārlūkprogrammas atbalstu un tā pamazām pazuda no apvāršņa, kamēr citi pārlūkprogrammu īpašnieki regulāri papildināja savas programmas ar jaunām funkcijām un drošības atbalstiem.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt