Iznācis Ubuntu Linux 18.04 LTS

Ubuntu izstrādātāju grupa prezentējusi jauno laidienu Ubuntu Linux 18.04 LTS Bionic Beaver. Kam nepatīk Canonical produkti, varētu patikt uz tā bāzes veidotais Linux Mint 19, ko komūna drīzumā sola šaut gaisā. Ubuntu 18.04 darbojas ar jaunu kodolu 4.15, kurā likvidētas ievainojamības Spectre un Meltdown.  Live Patching funkcionalitāte ļauj uzinstalēt kritiskos ielāpus  bez sistēmas restarta. Paredzēta Minimal Install iespēja tiem, kuri nevēlas strādāt ar preinstalēto programmatūru, bet grib paši savu aplikāciju komplektu. Lietotāja saskarne GNOME  atjaunināta līdz v.3.28; paplašināts atbalstāmo perifērijas ierīču un tīkla adapteru klāsts. Pilnvērtīgi pieslēgts jaunais programmatūras instalatoru formāts Snap.

Darvas karote: līdzīgi kā Windows 10, arī Ubuntu 18.04 sācis vākt telemetriju un sūtīt to saimniekam Canonical. Tā gan neesot spiesta lieta un iestatījumos atslēdzama. Tomēr pēc noklusējuma telemetrija būs ieslēgta.  Ubuntu 18.04 atjauninājumi kā ilgtermiņa laidienam iznāks pilnus piecus gadus – līdz 2023. gada aprīlim.  Visas laidiena piezīmes ar daudzām bildēm izlasāmas oficiālajā blogā. Lejuplāde – šeit.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

3 Responses

  1. Padzenāju Kubuntu live režīmā. Plazma vizuāli visai noslīpēta, pat atstāj iespaidu, ka tiek piedāvāts gana derīgs komercprodukts.
    Par “minimal install” opciju kaut kur lasīju, ka tā tāda patizla – sākotnēji vienalga tiekot preinstalētas visas noklusējuma aplikācijas un tad noinstalētas nost.

  2. Laikam piedzīvojumu alkas vadīts mēģināju atjaunināt Kubuntu 14.04 uz Kubuntu 16.04 ar piebildi, ka iepriekšējā versija jau bija atjauninātā no 12.04 kaut kad atpakaļ. Jaunināšana neizdevās tik sekmīgi kā gribējās. Kā rezultātā uzliku pavisam svaigo Kubuntu 18.04, kas tiešām patīkami pārsteidza ar stabilitāti. Nav sliktuma bez labuma atbalsts tagad būs līdz pat 2023. gadam.

  3. Senāk ubuntu bija līdzīgaks Windowsam, protams vilinot lietotājus pie sevis butu acīmredzama līdzība starp microsoft produktu. Tagad sēžu uz ubuntu 10, patīk ka ir daudz stilu un personalizācijas iespējas, jo pašam patīk izmantot katru ekrāna stūrīti. Ubuntu tā ir iespēja radīt komūnu kura uzlabo izstrādāto operetājsistēmu.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt