Kā “Krievijas Pasts” ar dronu paciņu piegādāja

Nav noslēpums, ka kompānijas kā Google, Amazon, Airbus intensīvi strādā pie kravu piegādes projektiem ar automatizētajiem bezpilota lidaparātiem. Arī Krievijas firmai Rudron/Ekspeditor 3M uzradās šāda vēlme. Tika iegādāts 17,000 EUR vērts Krievijā ražots drons, kurš spēj nest 2 kg smagu kravu un lidot ar ātrumu 70 km/h. Svinīgā prezentācija tika veikta Sibīrijā, Burjatijas novada galvaspilsētā Ulan-Ude, no kurienes dronam vajadzēja  aizvest pasta paciņu uz tuvējo Tarbagatai ciematiņu. Kā jau tanī valstī parasts, viss notika maksimāli pompozi – ar Burjatijas gubernatora A. Cidenova un “Krievijas Pasta” ģenerāldirektora N. Podguzova piedalīšanos.

Diemžēl prieki bija īsi. Pēc veiksmīga starta drons zaudēja vadību un ielīmējās  dzīvojamās mājas sienā. Zemē nobira tikai lūžņi. Uzreiz pēc negadījuma “Krievijas Pasts” norobežojās  – “mēs bijām tikai viesi”. Visa vaina tika uzgrūzta firmai – organizatoram, kura savukārt attaisnojās, ka vainīgi ir neapzinīgie iedzīvotāji. Tie esot saslēguši tik daudz Wi-Fi routeru, ka  dronam neesot kur  palidot. Tieši šie Wi-Fi signāli pārsituši signālu no vadības pults, kas rezultātā lidaparātu padarīja nevadāmu.

Nobeigumā – optimistiska nots: pasta paciņa esot saglabājusies sveika un neskarta.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

5 Responses

  1. 100% esmu drošs, ka visi tie startup, kuri ķēmojas ar dronu piegādēm ātri vien tiks aizklapēti ciet, tiklīdz tās mēsli sāks triekties bērnos, privātīpašumos, mašīnās, elektrosadales transformatoros utt. Un tas ir neizbēgami. Lai cik laba nebūtu tehnoloģija, viņi krīt un kritīs. Tas ir tikai laika jautājums, kad šitāds verķis ietrieksies bērnudārza grupiņā.

  2. Russo, priekš tam ir domātas normālas drošības procedūras, normāli droni ir noprogramēti, lai droši nosēžas, ja nu kaut kas nav kārtībā.
    Krievijā gan pašiznīcināties. 😀

    1. Tiešām. Ko tas verķis darīs, ja ķīniešu žīdelis būs pieslēdzis Samsung bateriju, kurai var būt slēptas tieksmes vienkārši nosvilt?
      Es protams ironizēju.
      Bet jautājums ir par to, ka nav iespējams izkontrolēt šo mēslu kvalitāti tajā brīdī, kad tie kļūs par absolūto mainstream. Kad katrs kaktu kantoris sāks lekt dronizācijas vilcienā, viņi tos dronus gribēs pirkt par kapeikām un arī nopirks. Līdz ar to, kā jau teicu, tas ir tikai laika jautājums, kad tas mēsls kādu sakropļos vai ieraus elektrības vados, vai vienkārši ielidos lidojumu zonā.
      Un nestāsti par “krutu programmatūru”… tieši tāpat, kā ar komponenšu kvalitāti, arī programmatūru sāks rakstīt tie, kas vienu reizi dzīvē ir tik vien kā wordpress uzstādījuši.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt