Kā uzņemt ekrānuzņēmumu Windows 11 operētājsistēmā

Ekrānuzņēmums ļauj nofotografēt tieši to, ko redzat ierīces ekrānā — svarīgus dokumentus, smieklīgus fotoattēlus, datora iestatījumus vai video spēles sasniegumus. Ja lietojat jauno Windows 11 operētājsistēmu, ir vairāki veidi, kā uzņemt ekrānuzņēmumu.

Windows 11 operētājsistēma kopumā piedāvā 4 dažādus veidus kā uzņemt ekrānuzņēmumu.

Pilnekrāna ekrānuzņēmums

Vienkāršākais veids, kā uzņemt visas darbvirsmas ekrānuzņēmumu, ir ar taustiņu PrtSc tastatūras augšdaļā. Pēc tam, kad esat pieskāries taustiņam PrtSc, ekrānuzņēmums tiks saglabāts starpliktuvē, bet nesaņemsiet nevienu norādi, ka ekrānuzņēmums ir veiksmīgi uzņemts. Lai skatītu pilnekrāna ekrānuzņēmumu, izmantojiet taustiņu kombināciju Ctrl+V, lai ielīmētu to lietojumprogrammā, piemēram, Paint vai Microsoft Word, vai pat e-pasta ziņojuma pamattekstā.

Pilnekrāna ekrānuzņēmums, kas tiek saglabāts datorā

Līdzīgi kā pirmajā opcijā, izmantojot Windows + PrtSc taustiņus, tiks uzņemts visas darbvirsmas ekrānuzņēmums, bet ekrānuzņēmums tiks saglabāts arī datora mapē. Ja uzņemsiet ekrānuzņēmumu ar šo taustiņu kombināciju, ievērosiet, ka ekrāns mirgo, norādot, ka ekrānuzņēmums ir uzņemts un saglabāts. Visus pilnekrāna ekrānuzņēmumus var atrast mapē Pictures – > Screenshots.

Kā ekrānuzņēmumā uzņemt tikai daļu no ekrāna?

Ne visi vēlas visu ekrāna ekrānuzņēmumu, tāpēc Windows 11 piedāvā iespēju uzņemt tikai daļēju ekrānuzņēmumu. Ja pieskarsities Win + Shift + S, ekrāns mirgos un ekrāna augšdaļā parādīsies neliela izgriešanas rīka izvēlne, ļaujot veikt:

  • Taisnstūrveida izgriezumu;
  • Brīvformas izgriezumu;
  • Loga izgriezumu;
  • Pilnekrāna izgriezumu.

Kad ekrānuzņēmums tiks uzņemts, tas tiks saglabāts starpliktuvē, līdzīgi kā ar taustiņu PrtScr. Pēc tam to var pārkopēt citur, lai apskatītu. Ja noklikšķināsiet uz izgriešanas rīka priekšskatījuma, kas parādās ekrāna apakšā, būs iespējas rediģēt ekrānuzņēmumu (apgriezt, rotēt un citas iespējas) un saglabāt to darbvirsmā.

Aizkavētu ekrānuzņēmumu uzņemšana

Šis ir tas pats iepriekš minētais rīks ar dažiem sīkiem papildinājumiem. Lai to izmantotu, meklēšanas laukā ierakstiet Snipping Tool un atveriet lietojumprogrammu, lai uzņemtu ekrānuzņēmumu.

Izgriešanas rīkā noklikšķinot uz New, tiks atvērts Snipping Tool, kur pēc tam var izvēlēties vairākus dažādus veidus kā izvēlēties tikai daļu no ekrāna ekrānuzņēmumam. Izmantojot šo izgriešanas rīka pilno versiju, varat izvēlēties jebkuru no četrām izgriešanas iespējām un pēc tam izvēlēties funkcijas aizkaves iespēju: trīs, piecas vai desmit sekundes. Tas dos nedaudz laika iestatīt visnepieciešamākās detaļas ekrānuzņēmumam.

Lai uzņemtu aizkavēto ekrānuzņēmumu, nospiediet Win + Shift + S, kas pēc tam tiks kopēts starpliktuvē. Varat arī noklikšķināt uz ekrānuzņēmuma priekšskatījuma, kas tiek parādīts, lai veiktu jebkurus labojumus vai saglabātu to datorā kā JPEG, PNG vai citu failu.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt