Agrāk kasešu lentes bija populārākais rīks audio ierakstīšanai. Vēl pirms kompaktdiskiem, lielākā daļa mūzikas tika pārdota kasešu lentēs. Tomēr YouTuberis un hakeris Kris Slyka atklāja, ka ar kasešu lentēm, kaut arī diezgan sliktā kvalitātē, ir iespējams arī uzņemt un atskaņot video.
Tomēr mums vajadzētu norādīt, ka Slykas nav pirmais kurš šo atklājis. Sabiedrība jau kādu laiku ir zinājusi, ka kasešu lentēm ir potenciāls ierakstīt video. Salīdzinoši pasen Mattel pārdeva bērnu rotaļlietu ar nosaukumu Fisher-Price PXL 2000 PixelVision, kura bija paredzēta bērniem kā videokamera, kas faktiski uztvēra video, izmantojot kasetes lenti. Tajā laikā tukšās lentes bija diezgan lētas, padarot to par salīdzinoši lētu rotaļlietu bērniem.
Slyka parāda, ka gala rezultāts bija drausmīgas kvalitātes video, taču pieļaujam, ka kvalitāte, šajā gadījumā nav galvenais aspekts uz ko skatīties un kritizēt. No otras puses, Slyka atklājums nedaudz uzlabo kvalitāti, jo ierakstīšanai Slyka izmanto augstas kvalitātes Sony magnetofonu. Viņš arī nāca klajā ar savu metodi, kas ietver sevī pilnkrāsu video kodēšanu uz kasetes.
Tipiskajai kasetes lentei nav pietiekama joslas platuma, lai uzņemtu augstas kvalitātes videoklipus, tāpēc Slykam vajadzēja samazinot video izšķirtspēju līdz 100 × 75, un atskaņot to ar ātrumu 5 kadri sekundē. Galarezultāts, kā jau teicām, ir diezgan briesmīgas kvalitātes un gandrīz neskatāms video, taču tas joprojām ir interesants hacks un citi to varētu nosaukt arī par sava veida mākslu.
Avots: Gizmodo
8 Responses
PixelVision – trāpīgāku nosaukumu nav iespējams atrast!
Kāpēc man šķiet, ka “uzņemt” un “ierakstīt” ir divas pilnīgi dažādas lietas…
Psc, kas par atklājumu! Vēl pēc pāris gadiem kāds atklās, ka kasetēs var datus ierakstīt?
Šis jau tiešam nav nekas pārsteidzošs, drīzāk aizmirsta lieta, atceros ka 90 gados, viri mācēja videokasetes ierakstīt datus un tos izmantot ka datu nesējus, toreiz uz to skatījos ka pasaules brīnumu.
Zinu, ka vēl pirms pāris gadiem daži mohikāņi bekapus rakstīja uz VHS kasetēm. Vai vēl šodien – nezinu.
Uz VHS bekapus rakstīja 90-to gadu pirmajā pusē un vidū. Pārāk lēna un neietilpīga sistēma priekš mūsdienām.
Ja labi grib tad iekš zarnas ar noteikt ko vairāk var ieglabāt par sūdiem un desas!
Cik zinu, tad vienu brīdi bija paklīdušas ziņas, ka ahujennākie indijas zinātnieki atklājuši, ka uz a4 papīra lapas var ierakstīt datus 😀
edit: lol, pat izdevās atrast 😀
https://www.techworld.com/news/data/store-256gb-on-an-a4-sheet-7424/
https://www.youtube.com/watch?v=VH4pbTs0BfU