Kādam hakerim sanācis uzņēmt video ar audio kasetes lenti

Agrāk kasešu lentes bija populārākais rīks audio ierakstīšanai. Vēl pirms kompaktdiskiem, lielākā daļa mūzikas tika pārdota kasešu lentēs. Tomēr YouTuberis un hakeris Kris Slyka atklāja, ka ar kasešu lentēm, kaut arī diezgan sliktā kvalitātē, ir iespējams arī uzņemt un atskaņot video.

Tomēr mums vajadzētu norādīt, ka Slykas nav pirmais kurš šo atklājis. Sabiedrība jau kādu laiku ir zinājusi, ka kasešu lentēm ir potenciāls ierakstīt video. Salīdzinoši pasen Mattel  pārdeva bērnu rotaļlietu ar nosaukumu Fisher-Price PXL 2000 PixelVision, kura bija paredzēta bērniem kā videokamera, kas faktiski uztvēra video, izmantojot kasetes lenti. Tajā laikā tukšās lentes bija diezgan lētas, padarot to par salīdzinoši lētu rotaļlietu bērniem.

Slyka parāda, ka gala rezultāts bija drausmīgas kvalitātes video, taču pieļaujam, ka kvalitāte, šajā gadījumā nav galvenais aspekts uz ko skatīties un kritizēt. No otras puses, Slyka atklājums nedaudz uzlabo kvalitāti, jo ierakstīšanai Slyka izmanto augstas kvalitātes Sony magnetofonu. Viņš arī nāca klajā ar savu metodi, kas ietver sevī pilnkrāsu video kodēšanu uz kasetes.

Tipiskajai kasetes lentei nav pietiekama joslas platuma, lai uzņemtu augstas kvalitātes videoklipus, tāpēc Slykam vajadzēja  samazinot video izšķirtspēju līdz 100 × 75, un atskaņot to ar ātrumu 5 kadri sekundē. Galarezultāts, kā jau teicām, ir diezgan briesmīgas kvalitātes un gandrīz neskatāms video, taču tas joprojām ir interesants hacks un citi to varētu nosaukt arī par sava veida mākslu.

Avots: Gizmodo

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

8 Responses

  1. Šis jau tiešam nav nekas pārsteidzošs, drīzāk aizmirsta lieta, atceros ka 90 gados, viri mācēja videokasetes ierakstīt datus un tos izmantot ka datu nesējus, toreiz uz to skatījos ka pasaules brīnumu.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt