MacBook Pro 2018 bojājuma gadījumā saglābt datus ir neiespējami

Elektronikas remontu portāls iFixit pēc jaunā Apple portatīvā datora MacBook Pro 2018 izpētīšanas nonāca pie secinājuma, ka mātesplates nopietna bojājuma gadījumā visi uz tā esošie dati iet zudumā. Pirmie MacBook Pro ar Touch Bar parādījās 2016. gadā, un tajos SSD jau bija ielodēts. Šim un 2017. gada modelim Apple izlaida speciālu melnu kastīti datu saglābšanai, kuru iesprauda speciālā portā (attēlā). No melnās kastītes ar USB-C – USB-C vada palīdzību datus varēja pārsūtīt uz citu, derīgu MacBook, uz kura bija jāpalaiž štata datu migrācijas asistents.

2018. gada MacBook Pro šī porta vairs nav, jo ar speciāla čipa T2 palīdzību visi SSD ierakstāmie dati tiek kriptēti ar hardware paņēmienu, tāpēc tam visam zūd jēga. Ja MacBook Pro 2018  vēl kaut cik elpo, un var iestartēties ārējā cietā diska režīmā, to var saslēgt ar citu MacBook caur Thunderbolt 3 savienojumu, un pielietot datu migrācijas asistentu.

Apple atbalsta dienesta darbiniekiem uzlikts par pienākumu izskaidrot klientiem situāciju un ieteikt pēc iespējas biežāk lietot rezerves kopēšanu mākonī Time Machine. Citas iespējas kā nepalikt bez datiem bojājuma gadījumā vienkārši nav. Ja nu pazuduši ļoti nozīmīgi dati, tad Apple iesaka vērsties pie specializētajām firmām DriveSavers, Knoll, Seagate vai Payam. Kā šīs kompānijas atgūs informāciju, tas netika atklāts.

 

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

  1. Pareizi, lai tik lodee visu peec kaartas. Saakumaa cpu, ram, tagad ssd, lai veel bateriju un ekraanu pielodee, un pats galvenais, lai izreklamee latvju baalelinjiem, ka laba manta! :>

    Visi sapirks, un mums te buus otraa njujorka, kur laptopa remonts izmaksaas saakot no 300E uz augsju. Servisaa tad visi krediitos sapirkto zirgaabolu fani vareees raudaat gauzjas asaras, bet za to uhh, kas ITsjnikiem buus pa pelnju, mhhhhhhhh…

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt