Masks ir paziņojis, ka ASV valdība darīs visu, lai sauktu pie atbildības Tesla kritiķus: “Prezidents ir darījis zināmu, ka mēs tos vajāsim.”
Nesenie Tesla protestu un vandālisma viļņi ir skaidri parādījuši, ka ASV nodokļu maksātāju neapmierinātība pieaug. Kamēr Īlons Masks un Donalds Tramps samazina federālās valdības darbavietas un sociālās labklājības programmas, vēlētāji pieprasa atbildību par Maska nekontrolēto izrēķināšanos.
Un šī atbildība tuvākajā laikā nesķiet reāla, sevišķi tāpēc, ka Maskam ir, ko par to teikt. Turklāt, viņš ir viens no nedaudzajiem, kas savu neapmierinātību ar vēlētāju pieprasījumiem dara skaidri zināmu.
Intervijā telekanālam Fox News Masks vērsās pret ikvienu, kas vēršas pret viņa uzņēmumu, un draudēja, ka protestus izmeklēs valdība.
“Cilvēki, kas izplata propagandu… tie šeit ir īstie ļaundari,” viņš sūkstījās, atbildot uz jautājumu par to, ko viņam nozīmē šie protesti. “Mēs viņus vajāsim, un prezidents to ir skaidri pateicis, mēs viņus vajāsim, tos, kas nodrošina naudu, tos, kas izplata melus un propagandu, mēs viņus vajāsim.”
Masks un viņa uzticamie stenogrāfi vairākkārt ir sajaukuši vandālismu un protestus pret Teslu ar “vardarbību”. Tas, savukārt, retoriski sakrīt ar Trampa vadīto federālo tiesībaizsardzības iestāžu paplašināto “terorisma” definīciju. Proti, tajā iekļauta arī piedalīšanos demonstrācijās un valdībai negatīvu rakstu publicēšanā.
Šī definīcija tika izmantota, lai attaisnotu vairākas ārpustiesas nolaupīšanas un deportācijas. Spilgts piemērs šīs definīcijas implementēšanai bija Kolumbijas doktorantūras studenta Mahmuda Halila nelikumīgais arests, ko šomēnes veica federālie aģenti civilajā apģērbā.
Vai Teslas protestētāji saskarsies ar tādiem pašiem pazušanas draudiem, var tikai nojaust. Tomēr tas ir satraucošs signāls, ņemot vērā ASV valsts aizvien nežēlīgāko nostāju pret esošās valdības kritiķiem.
Augoša neapmierinātība ar Tesla
Maska draudīgais brīdinājums izskanēja arī dažas dienas pēc tam, kad ģenerālprokurore Pama Bondi paziņoja par FIB darba grupas izveidi, lai izmeklētu Tesla transportlīdzekļiem nodarītos bojājumus un vandālismu.
Tas ir izraisījis nopietnas bažas, ka valsts oficiāli darbojas kā uzraugs neizvēlēta oligarha peļņas gūšanas virzītiem uzņēmumiem.
Bondi no savas puses atkārtoja Maska pausto retoriku. “Aizkulisēs notiek operācija, lai koordinētu un finansētu šos noziegumus pret Teslu,” viņa norādīja. Nekādus pierādījumus šim apgalvojumam viņa nesniedza.
Līdz šim plaši izplatītais naids pret Tesla un tās vadītāju ir izrādījies pilnīgi organisks. Proti, tas ir kā sekas Maska uzskatāmajai iesaistei un attiecībām ar federālo valdību, sevišķi tāpēc, ka viņš nav ievēlēta persona, kas papildina viņam piederošās varas apjomu
Tikmēr šobrīd visā pasaulē koordinētie Tesla Takedown protesti kļūst arvien intensīvāki, un 29.martā visā pasaulē tika plānotas vairāk nekā 200 demonstrācijas. Neatkarīgi no tā, vai Maskam tas patīk vai nē, nodokļu maksātāji secina, ka Tesla, iespējams, ir vienīgā iespēja, kā panākt atbildību par miljardiera rīcību.
Līdz šim tas ir izdevies – nesen veiktā aptaujā noskaidrots, ka divas trešdaļas amerikāņu apgalvo, ka nebrauktu ar Tesla, jo Tesla akcijas krīt jau devīto nedēļu pēc kārtas.
“Es domāju, ka tur ir kāds īsts ļaunums, un mums tas ir jāpārvar,” Masks teica savā intervijā. “Viņi uzspiež šos melus, un kāpēc viņi uzspiež šos melus? Es domāju, ka mums ir jāsauc cilvēki pie atbildības par šo melu izplatīšanu.”
Avots: Futurism