Mozilla veido jaunuzņēmumu Mozilla.ai, kas, kā cer uzņēmums, izveidos uzticamu un neatkarīgu atvērtā koda mākslīgā intelekta ekosistēmu.
Jauno jaunuzņēmumu vada ilggadējs mākslīgā intelekta pētnieks un zinātnieks Moezs Draiefs, un Mozilla tā darbības uzsākšanai investē 30 miljonus ASV dolāru.
Tā kā tādi produkti kā ChatGPT, Bing, Dall-E un Stable Diffusion ir kļuvuši ļoti populāri, tie saskaras arī ar milzīgām problēmām saistībā ar dezinformāciju un tiek izmantoti, lai radītu viltojumus un autortiesību problēmas. Turklāt tie jau sāk mainīt interneta darbību. Ja tērzēšanas roboti kļūs par mūsu galveno saskarni ar informāciju un iedvesmu, tam būs milzīgas sekas attiecībā uz lietotāju privātumu, autortiesībām un daudz ko citu. Mozilla jau kādu laiku seko līdzi šiem jautājumiem – tās plaši citētā baltā grāmata “Radīt drošu un uzticamu mākslīgo intelektu” iznāca 2020. gadā -, taču lielākoties tā ir palikusi novārtā no pārējiem pieejamajiem produktiem. Tagad Uzņēmums patiešām iesaistās AI ”spēlē”, cenšoties ietekmēt nozari ne tikai ar politikas, bet arī ar savu produktu palīdzību.
Mozilla jau sen ir neliels, bet ietekmīgs tirgus dalībnieks.
Mozilla.ai paziņojumā nav sīkāk aprakstīts, pie kā uzņēmums plāno strādāt. Tā tīmekļa vietnē ir atsauce uz uzticamas atvērtā pirmkoda mākslīgā intelekta ekosistēmas izveidi, un tas izklausās tā, it kā tā darbība būtu vērsta uz drošības un pārredzamības rīku izstrādi , nevis mēģinājumu sacensties ar GPT-4.
Mozilla labprāt runā par plašāku sabiedrību un ekosistēmu veidošanu, taču ir arī skaidrs, ka uzņēmums uzskata, ka mākslīgais intelekts ir daļa no Firefox nākotnes.
Avots: The Verge