OpenAI paziņo par ChatGPT pēcteci GPT-4

OpenAI ir laidis klajā GPT-4 – jaunāko versiju savam ārkārtīgi populārajam mākslīgā intelekta tērzēšanas robotam ChatGPT.

OpenAI paziņoja, ka sešus mēnešus ir strādājis pie GPT-4 drošības funkcijām un apmācījis to, izmantojot cilvēku atsauksmes. Tomēr uzņēmums brīdināja, ka mākslīgais intelekts joprojām var būt pakļauts nepareizas informācijas izplatīšanai.

Sākotnēji GPT-4 būs pieejams ChatGPT Plus abonentiem, kuri maksā 20 ASV dolārus mēnesī par premium piekļuvi pakalpojumam.

ChatGPT jau darbojas Microsoft meklētājprogrammas Bing platformā. Microsoft ir ieguldījis 10 miljardus ASV dolāru OpenAI. Demonstrācijas tiešraidē mākslīgais intelekts ģenerēja atbildi uz sarežģītu nodokļu jautājumu, lai gan tā atbildi nebija iespējams apstiprināt. GPT-4, tāpat kā ChatGPT, ir ģeneratīvā mākslīgā intelekta veids. Ģeneratīvais mākslīgais intelekts izmanto algoritmus un prognozējošu tekstu, lai radītu jaunu saturu, pamatojoties uz lietotāja norādījumiem.

OpenAI apgalvo, ka GPT-4 ir “attīstītākas spriešanas prasmes” nekā ChatGPT. Piemēram, modelis var atrast pieejamos tikšanās laikus trīs grafikos reizē.OpenAI arī paziņoja par jaunām partnerattiecībām ar valodu apguves aplikāciju Duolingo un vājredzīgiem cilvēkiem paredzēto aplikāciju Be My Eyes, lai izveidotu mākslīgā intelekta čatbotus, kas var palīdzēt saviem lietotājiem, izmantojot sarunvalodu.

Tomēr, tāpat kā čatbota priekšgājēji, OpenAI ir brīdinājis, ka GPT-4 joprojām nav pilnībā uzticams un var “halucinēt” – parādība, kad mākslīgais intelekts izdomā faktus vai pieļauj argumentācijas kļūdas.

Par Chat Gpt

Kopš ChatGPT palaišanas 2022. gada novembrī to ir izmantojuši miljoniem cilvēku.

Jaunais modelis spēj reaģēt uz attēliem, piemēram, sniedzot ēdiena recepšu ieteikumus no sastāvdaļu fotoattēliem, kā arī rakstot subtitrus un aprakstus. Tas var arī apstrādāt līdz 25 000 vārdu, kas ir aptuveni astoņas reizes vairāk nekā ChatGPT.

Populārākie pieprasījumi ir tērzēšanas robotam parasti ir rakstīt datorkodus un palīdzēt pildīt mājas darbus, lai gan skolotāji iesaka to nedarīt. Citi no pieprasījumiem iekļauj rakstīt dziesmas, dzejoļus un mārketinga idejas.

Pastāv bažas, ka kādu dienu tas varētu pārņemt daudzus darbus, ko pašlaik veic cilvēki.

Avots: BBC news

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt