Diskusijā par mākslīgā intelekta sistēmu radītajiem draudiem OpenAI izpilddirektors un līdzdibinātājs Sems Altmans apstiprināja, ka uzņēmums pašlaik neapmāca GPT-5, kas, domājams, ir šā gada martā izdotā mākslīgā intelekta valodas modeļa GPT-4 pēctecis.
Uzstājoties MIT pasākumā, Altmanam jautāja par tehnoloģiju pasaulē nesen izplatīto vēstuli, kurā pieprasīts, lai tādas laboratorijas kā OpenAI pārtrauktu mākslīgā intelekta sistēmu izstrādi, kas ir “jaudīgākas par GPT-4“. Vēstulē tika uzsvērtas bažas par nākotnes sistēmu drošību, taču daudzi nozares pārstāvji, tostarp vairāki parakstītāji, to kritizēja. Eksperti nav vienisprātis par mākslīgā intelekta radīto apdraudējumu (vai tas ir eksistenciāls vai drīzāk ikdienišķs?), kā arī par to, kā nozare varētu “apturēt” izstrādi.
MIT laikā Altmans teica, ka vēstulē “trūka visvairāk tehnisku nianšu par to, kur nepieciešama pauze”, un norādīja, ka agrākā versijā tika apgalvots, ka OpenAI pašlaik apmāca GPT-5. “Mēs to nedarām un vēl kādu laiku nedarīsim,” sacīja Altmans.
Tomēr tas, ka OpenAI nestrādā pie GPT-5, nenozīmē, ka uzņēmums nepaplašina GPT-4 iespējas vai, kā Altmans centās uzsvērt, apsver šāda darba ietekmi uz drošību. “Mēs strādājam pie citām lietām, kas papildina GPT-4, kuras, manuprāt, ir saistītas ar visdažādākajiem drošības jautājumiem, kurus ir svarīgi risināt un kuri netika iekļauti vēstulē,” viņš teica.
Pat ja valdības kaut kādā veidā spētu aizliegt jaunu mākslīgā intelekta izstrādi, ir skaidrs, ka sabiedrībai ir pilnas rokas ar pašlaik pieejamajām sistēmām. Protams, GPT-5 vēl neparādās, bet vai tam ir nozīme, ja GPT-4 joprojām nav pilnībā izprasts?
Avots: The Verge