Opera slēdz bezmaksas VPN

Opera Software paziņojis par bezmaksas VPN pakalpojuma (Virtual Private Network) slēgšanu šā gada 30. aprīlī. Paziņojumā ievietota VPN simbola – vikinga Olafa skumīga karikatūra ar parakstu “Olafs iet projām”. Iemesls nav norādīts, bet ir skaidrs, ka pie vainas Krievija. Turienes internets aizvien vairāk tuvinās Ziemeļkorejas internetam. Aizvien jaunas un jaunas web lapas tiek bloķētas, bet eļļu ugunī pielēja interneta rācijas Zello un ātrās saziņas aplikācijas Telegram aizliegšana Krievijas teritorijā. Pamatojums: minētie servisi atsakās nodot KGB FSB rīcībā atšifrēšanas atslēgas, ar ko varētu izspiegot Kremlim nelojālo pilsoņu saraksti. Faktiski nekādas atslēgas nevarētu nodot pat ja gribētu, jo privātajā čatā lietota end-to-end kriptēšana, un atslēgas glabājas vienīgi uz galaierīcēm.  Loģika skaidra: viss, ko nevar kontrolēt – tiek aizliegts. Bez tam Krievijā dzīvo vislielākais Opera fanu pulks, tāpēc saprotams, ka VPN serviss tiek pārslogots.

Bezmaksas VPN vietā Opera piedāvā citu savu produktu – maksas pakalpojumu SurfEasy Total VPN ar 80% atlaidi. Bez tam Opera Gold tarifu plāna abonentiem piedāvā pāriet uz SurfEasy Ultra, un lietot to bez maksas veselu gadu. Šis pakalpojums ir kā “ģimenes paka” – darbojas uz 5 ierīcēm un nodrošina VPN tuneļus uz 28 valstīm. SurfEasy uzstādāms uz Windows, Mac, iOS, Android un Amazon ierīcēm, un netiek veikta nekāda lietotāju darbību žurnalēšana.

Nevar arī izslēgt iespēju, ka Opera cer nokāst “lielo rubli”. Pēc 12. aprīlī publicētā paziņojuma par Telegram bloķēšanu  speciālo VPN botu aizlieguma apiešanai  Tgfreebot  dažu dienu laikā uzstādīja ap 700,000 lietotāju. Tā kā Krievijā Telegram lietotāju skaits martā bija ap 12,4 miljoniem, VPN provaideru kabatās varētu ieripot prāva summiņa.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt