Pēc Android 9.0 atgriezties uz vecāku versiju vairs nevarēs

Sāk parādīties pirmās darvas karotes Android 9.0 Pie medus mucā. Izrādās, ka tā ir biļete vienā virzienā. Ja pēc atjaunināšanās uz Android 9 kaut kas nepatīk vai nestrādā, atgriezties uz veco Android 8.1 vai ko vēl vecāku vairs nebūs iespējams.  Agrāk šī opcija bija “ieteicamās” statusā, tagad tā kļuvusi obligāta. Google norāda, ka aizsardzība pret downgrade kalpo drošības mērķiem, tā samazina fragmentāciju un, pateicoties Project Treble arhitektūrai, padara vienkāršāku masveida atjaunināšanu.

Aizsardzība pret downgrade organizēta ar tehnoloģijas Verified Boot 2.0 palīdzību. Vecāku Android uzinstalēt izdosies, bet iestartēt to vairs nevarēs.  Aizsardzībai šobrīd pakļautas partīcijas  /boot, /system un /vendor. Lietotājiem, kurus šāda inovācija neapmierina, tiek ieteikts atslēgt atjaunināšanās funkciju, un turpināt lietot Android 8.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

  1. Tie trīs argumenti ir sekli kā bomža nākotnes plāni. Pilnīgs liellopa izkārnījums. Kontroli un konkurentu ierobežošanu, vot ko viņi grib, nevis drošību un fragmentāciju. Neļaut downgreidu nav nekāda sakara ar apdeitu masveida vienkāršošanu. Ja kāds ir spējīgs, pamatojiet šīs trīs lietas saistībā ar jauno lietotāja ierobežojumu.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt