Prezentēts Wi-Fi drošības protokols WPA3

Konsorcijs Wi-Fi Alliance paziņojis par jaunā Wi-Fi drošības protokola WPA3 stāšanos spēkā. No 2019. gada visai jaunajai tīkla aparatūrai WPA3 būs obligāts. Atsevišķi ražotāji kā Qualcomm jau sākuši ražot čipus, kas atbalsta WPA3 un jauno Wi-Fi standartu 802.11ax. Līdz brīdim, kad WPA3 izspiedīs 15 gadus veco WPA2 paies ne viens vien gads, bet lietotājiem nav jāuztraucas: abi standarti ir pilnībā saderīgi, vienīgi to drošības līmeņi atšķiras.

WPA3 pilnībā izslēdz uzlaušanu ar bruteforce metodi – situācija, kad hakeris pārtver Wi-Fi datu pakas un cenšas n-tās reizes uzminēt paroli. Tagad izmantota jauna metode kriptēšanas atslēgu veidošanai uz ierīcēm, kas saucas Simultaneous Authentication of Equals (SAE). Mehānisms izveidots tā, ka hakerim būs tikai viens mēģinājums. Lai varētu izmantot bruteforce, nepieciešama fiziska piekļuve rūterim. Ja gadījumā arī izdosies paroli uzminēt, būs iespējams lasīt vien tos datus, kas šajā brīdī iet caur Wi-Fi, bet ne vecākus, kas varētu būt saglabāti off-line.

Jauna opcija ir Easy Connect, kas domāta, lai pieslēgtu Wi-Fi tīklam “lietu interneta” ierīces. Tām var nebūt displeja un pogu, tāpēc paredzēts, ka ja rūteris un gadžets abi atbalsta Easy Connect – pietiks ar viedtālruni noskanēt QR kodu, lai pievienotu ierīci tīklam.

Korporatīvajam Wi-Fi paredzēta vēl augstāka drošība ar 192 bitu kriptogrāfisko standartu, kas ir analogs standartiem Commercial National Security Algorithms komplektā.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. wpa 3 vēl tik drīz neieviesīs, nez ko darīt bet es savu wi fi paroli ar trešo reizi ievadu pareizi, wps jau pastāv lai pievienotu ietaises. plus mans tplink jau jēdz guest network iedot.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt