Sems Altmens atgriežas OpenAI izpilddirektora pozīcijā

Pēc OpenAI valdes saceltā apvērsuma, kas ilga 5 dienas, Altman atgriežas kopā ar līdzdibinātāju Greg Brockman.

Sam Altman atgriezīsīes kā OpenAI izpilddirektors, pārvarot valdes apvērsuma mēģinājumu, kas uzņēmumā radīja vairāku dienu ilgu haosu. Greg Brockman, iepriekšējais prezidents, kurš protestā par Altmana atlaišanu aizgāja no amata, arī atgriezīsies.

Otrdien uzņēmums paziņoja, ka panākta “principiāla vienošanās” , kas paredz Altmana atgriešanos līdzās ar jaunu valdi – Bret Taylor, Larry Summers un Adam D’Angelo. D’Angelo ir no iepriekšējās padomes, kura piektdien atlaida Altmanu. Viņš paliek valdē, lai reprezentētu iepriekšējo.

Cilvēki, kuri zina vairāk par pārrunām, atzīst, ka šīs sākotnējas valdes galvenais darbs ir iecelt paplašinātu valdi līdz 9 cilvēkiem, kas atiestatīs OpenAI pārvaldību. Microsoft ir investējuši miljardus šajā uzņēmumā un arī vēlas vietu paplašinātajā valdē, gluži kā pats Altman. Preses tūres laikā, izpilddirektore Satya Nadella sacīja, ka uzņēmums nevēlas vairāk “pārsteigumu”.

Zināms, ka abas puses ir piekritušas izmeklēšanai. To, visticamāk, veiks neatkarīgs advokātu birojs, nepiesaistīts uzņēmumam.

Visas partijas ir publicējušas ierakstus par Altmana atgriešanās darījumu kā lēmums jau ir pieņemts, vienīgais pēdējā brīža dokumenti nav vēl pabeigti. Platformā X, Sam sacīja, ka “viss, ko esmu darījis pēdējās dienās ir bijis, lai saturētu kopā komandu un tās mērķi.”

Viens no OpenAI lielajiem investoriem, Thrive Capital, nosauca šo atgriešanos par “labāko iznākumu uzņēmumam, tā darbiniekiem, tiem, kas izmanto uzņēmuma tehnoloģijas un visai pasaulei kopā.”

OpenAI ir potenciāls būt vienam no visnozīmīgākajiem uzņēmumiem datorzinātnes vēsturē,” Thrive partnere Kelly Sims sacīja. “Sam un Greg piemīt izteikta apņemšanās uzņēmuma integritātei un nesalīdzināma prasme iedvesmot un vadīt. Mēs nevarētu būt vairāk laimīgi par viņu atgriešanos uzņēmumā, ko paši atklāja un palīdzēja uzbūvēt to, kas tas ir šodien.”

Helen Toner, kura bija viena no galvenajām valdes loceklēm sākotnējā virzībā uz Altmana atstādināšanā, vienkārši pateica: “Un tagad mēs visi varēsim pagulēt.”

Altman atgriešanās ir šokējošāka nekā viņa pēkšņā aiziešana piektdien. OpenAI bezpelņas padome šķita apņēmīga savā sākotnējā lēmumā atlaist Altman, trīs dienu laikā jaucoties starp diviem jauniem vadītājiem, lai izvairītos no Sam atjaunošanas amatā. Tajā pat laikā, OpenAI darbinieki sacēlās, draudot pāriet uz Microsoft kopā ar Altman un Greg Brockman, ja vien valde neatkāpsies no amata.

Kopš Altmana atstādināšanas, lēmumā iesaistītie valdes locekļi nav snieguši detalizētu pamatojumu, neskatoties uz draudiem par tiesas prāvām no investoriem un darbinieku aiziešanas. Svētdien, viens no galvenajiem valdes locekļiem, Ilya Sutskever, pārgāja Altman pusē pēc Brockman sievas lūguma (Sutskever viņus salaulāja kāzās, kas notika OpenAI centrā). Sutskever, kurš ir OpenAI galvenais zinātnieks, domu maiņa atstāja atlikušos valdes locekļus vēl ievainojamākus.

Lai aizvietotu iepriekšējo pagaidu izpilddirektori Mira Murati, svētdien valde iecēla jaunu pagaidu izpilddirektoru Emmett Shear. Vienu brīdi viņš draudēja aiziet no darba, ja vien valde neuzrādīs pierādījumus par pārkāpumiem, kas atbalsta Altman atlaišanu. Pēc ziņām par viņa atgriešanos, Shear nosauca to par “ceļu, kas nodrošināja maksimālu drošību, paralēli rīkojoties pareizi pret visām iesaistītajām pusēm. Esmu priecīgs, ka esmu daļa no risinājuma.”

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt