Skyryse jaunie helikopteri varētu būt pirmie lidojošie taksometri

Pēdējo divu gadu laikā esam dzirdējuši arvien vairāk un vairāk ziņu par lidojošiem taksometriem. Šķiet, ka tie vairs nav tālu no realitātes. Kāds startup (jauns, strauji augošs uzņēmums) tipa uzņēmums Skyryse stāsta, ka pavisam drīz helikopteri būs visvienkāršākais un ātrākais veids, kā pārvietoties pārapdzīvotās pilsētās.

Uzņēmums otrdien paziņojis par savu pirmo autonomo helikoptera lidojumu. Helikopteriem ir sensori un kontroles sistēmas, kas padara to lidojumus drošus un vieglāk lidojamus nekā ar mūsdienu standarta helikopteriem, stāsta Marks Grodens, Skyryse galvenais izpilddirektors un dibinātājs.

Skyryse neplāno pārdot helikopterus, bet gan piedāvāt Flight Stack servisu, kas ir gaisa ceļu un transporta plānošanas sistēma. Šādā gaisa taksometru tīklā reisi varētu būt tik pat lēti kā autobusa biļete un droši kā lifts, vēsta Skyryse.

Protams, uzņēmums saskaras ar grūtībām. Tam ir vairāki lieli konkurenti, kā piemēram, Uber Air, kas cenšas izveidod paši savu gaisa taksometru tīklu.

Skyryse arī jāintegrējas ne tikai ar mūsdienu centralizēto gaisa satiksmes kontroles sistēmu, bet arī ar sarežģītajiem uzlabojumiem, ko Federālā Aviācijas Administrācija veido kopā ar Nasa un citiem industrijas partneriem. Šī topošā gaisa telpas pārvaldības sistēma, ko sauc par UTM, ir paredzēta, lai pārvaldītu daudzus neatkarīgus lidaparātus, kā arī tūkstošiem piegādes dronu, kas dūc gaisā.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt