Somija piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Pagājušajā gadā Somijā tika publicēts kurss par mākslīgo intelektu (MI) ar mērķi izglītot iedzīvotājus par šo tehnoloģiju. Tagad, kā Ziemassvētku dāvana Eiropas iedzīvotājiem, šo 6 nedēļu kursu, var iziet ikviens.

Somijai šogad ir Eiropas Savienības rotējošā prezidentūra, un kā dāvanu tā nolēmusi iztulkot savu kursu visās Eiropas Savienības dalībvalstu valodās. Kursa pieejai nav nekādu ģeogrāfisku ierobežojumu, tam var piekļūt cilvēki no visas pasaules.

Kurss jau ir sevi lieliski pierādījis, tam piereģistrējušies vairāk kā 230 000 cilvēki. Kurss ar nosaukumu Elements of AI šobrīd ir pieejams angļu, zviedru, igauņu, somu un vācu valodā.

Somijas valdība norādīja, ka sākotnēji izstrādājusi kursu, lai saviem iedzīvotājiem nodrošinātu pietiekamas zināšanas un priekšrocības saskarsmē ar mākslīgo intelektu.

Ir visai daudz mājas lapu, kur iespējams apgūt mākslīgā intelekta pamatus, bet Somijas piedāvātais kurss, pavisam noteikti in visu mākslīgā intelekta interesentu laika vērts. Tas ir visai glīts, piedāvā dažādus izmēģinājumus katras sadaļas beigās, kā arī patver visai daudz tēmas par sekām, ko mākslīgais intelekts varētu izraisīt. Lai izietu kursu, ir nepieciešamas aptuveni sešas nedēļas, un katra sadaļa ilgst no 5 līdz 10 stundām.

Apskatīt kursu Elements of  AI.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt