Tehnoloģiju nozarē samazinās darba vietu skaits

atlaišana no darba

Ja līdz šim šķitis, ka tehnoloģiju nozares straujās attīstības dēļ, pieprasījums pēc darbiniekiem tajā būs vienmēr, tad, iespējams, kļūdāmies. Pēdējā gada laikā visā pasaulē lielie tehnoloģiju uzņēmumi, tai skaitā Microsoft, Intel, Snap un citi, atlaiduši ievērojami daudz darbinieku. Kas noticis?

Tehnoloģiju uzņēmumi ir piebremzējuši ar darbinieku pieņemšanu darbā, jo vairums no tiem ir saskārušies ar dažādiem palielinātiem izdevumiem, augstākām procentu likmēm. Kā jau visus, arī lielos tehnoloģiju uzņēmumus uztrauc visā pasaulē šobrīd valdošā ekonomiskā nenoteiktība. Saskaņā ar Crunchbase News datiem oktobra beigās ASV tehnoloģiju nozarē masveidā tika atlaisti vairāk nekā 45 000 darbinieki. Kamēr daži uzņēmumi ir paziņojuši par darba vietu samazināšanu, citi ir iesaldējuši darbinieku pieņemšanu darbā. To vidū ir gan lieli, gan mazi tehnoloģiju uzņēmumi. Sarakstā ir daudzi, kas pandēmijas laikā piedzīvoja nepieredzētu izaugsmi, pateicoties tiešsaistes tēriņu bumam. Šo uzņēmumu vadītāji ir paziņojuši, ka pieņēmuši pārāk daudz darbinieku. Lūk, daži lieli tehnoloģiju uzņēmumi, kas samazinājuši darbavietas vai paziņojuši, ka šobrīd vairs nelūkojas pēc jauniem darbiniekiem.

Seagate

Foto: 12019 / 10256 images, pixabay.com

Cieto disku ražotājs Seagate Technology pagājušajā mēnesī paziņoja, ka plāno samazināt 8% no sava globālā darba spēka jeb aptuveni 3000 darbinieku. Lēmums pieņems ekonomiskās nenoteiktības un pieprasījuma samazināšanās dēļ. Kā teica izpilddirektors Deivs Moslijs, klienti ir izveidojuši papildu krājumus, kas kavē pasūtījumus un ietekmē Seagate finanšu rādītājus. “Mēs esam veikuši izmaiņas, lai reaģētu uz pašreizējiem tirgus apstākļiem un palielinātu ilgtermiņa rentabilitāti,” viņš piemetina.

Intel

Foto: Pok Rie, pexels.com

Nesen Intel Corp. paziņoja, ka uzņēmums samazinās darba vietu skaitu un palēninās jaunu ražotņu izveidi, tādējādi cenšoties ietaupīt 3 miljardus ASV dolāru. Darbinieku skaits tiekot samazināts, jo samazinājies pieprasījums pēc uzņēmuma mikroshēmām, ko izraisījis datoru tirgus sarukums. Šī lejupslīde notiek laikā, kad Intel ir gatavs saņemt miljardiem vērtu finansējumu no CHIPS Act; ASV valdības atbalstu kopuma, kuru mērķis ir veicināt mikroshēmu ražošanu vietējā tirgū. Saskaņā ar Bloomberg datiem, visvairāk darbinieku, jeb aptuveni 20%, tiks atlaisti no pārdošanas un mārketinga komandas.

Microsoft

Foto: Matthew Manuel, unsplash.com

Pagājušajā mēnesī Microsoft pārstāvis apstiprināja, ka uzņēmums atlaidis darbiniekus. Lēmums pieņemts, jo samazinājies pieprasījums pēc Windows licencēm. “Tāpat kā visi uzņēmumi, arī mēs regulāri izvērtējam savus biznesa profesionāļus un attiecīgi veicam strukturālas korekcijas,” sacīja Microsoft pārstāvis. “Nākamajā gadā mēs turpināsim investēt savā biznesā un pieņemt darbā darbiniekus galvenajās izaugsmes jomās,” viņš piebilda. Paziņojums publicēts trīs mēnešus pēc tam, kad Microsoft paziņoja, ka jūlijā samazinājis darbinieku skaitu par 1 %.

Twitter

Twitter ikona viedtālrunī
Foto: greenwish, pexels.com

Uzņēmums Twitter pavisam nesen atlaidis gandrīz pusi savu darbinieku. Šis solis noslēdz nedēļu ilgušo haosu un neskaidrību par uzņēmuma nākotni jaunā īpašnieka Īlona Maska, pasaules bagātākā cilvēka, vadībā, kurš paziņoja, ka pakalpojums piedzīvo “milzīgu ieņēmumu kritumu”, jo to pametuši reklāmdevēji. “Diemžēl nav citas izvēles, ja uzņēmums zaudē vairāk nekā 4 miljonus dolāru dienā,” Īlons Masks Twitter ierakstā komentējis pieņemto lēmumu, piebilstot, ka visiem, kurus tas skāris, tiek piedāvāta trīs mēnešu atlaišanas kompensācija.

Coinbase

Foto: PiggyBank, unsplash.com

ASV uzņēmums Coinbase atlaidis 18% no kopējā darbinieku skaita, proti, aptuveni 1100 darbinieku, atsaucoties uz draudošo recesiju, kriptovalūtu ziemu un savām pārāk optimistiskajām izaugsmes prognozēm. “Esmu pieņēmis grūtu lēmumu samazināt mūsu Coinbase komandas lielumu par aptuveni 18 %. Tirgus lejupslīde nozīmē, ka mums, tuvojoties iespējamai recesijai, ir jāpārrēķina izmaksas,” sacīja Coinbase līdzdibinātājs un izpilddirektors Braiens Ārmstrongs.

Netflix

Foto: John Mark Smith, pexels.com

Vairāku gadu laikā Netflix, uzņēmums, kas pirmais uzlauza televīzijas straumēšanas “recepti’’, bija neapturams izaugsmes piemērs. Tomēr 2022. gads uzņēmumam ir bijis diezgan grūts. Šogad Netflix ir piedzīvojis divas darbinieku samazināšanas kārtas. Pirmā notika maijā un otrā – jūnijā. Kopumā uzņēmums ir atlaidis aptuveni 500 darbinieku. Iespējams, tāpēc Netflix meklē jaunus veidus kā uzlabot uzņēmuma peļnu, iesaistot reklāmdevējus un piedāvājot klientiem jaunu abonementa plānu ar reklāmām.

Snap

Foto: Thought Catalog, pexels.com

Augusta beigās Snap izpilddirektors Evans Spīgels paziņojumā darbiniekiem norādīja, ka uzņēmums samazinās darbinieku skaitu par aptuveni 20% jeb vairāk nekā 1000 darbinieku. Spīgels atsaucās uz drūmām nākotnes ieņēmumu prognozēm un norādīja, ka būtiska pārstrukturēšana ir nepieciešama, lai “nodrošinātu Snap ilgtermiņa panākumus jebkurā vidē”. Uzņēmums ir strauji paplašinājies, kopš 2020. gada marta gandrīz divkāršojot savu darbību. “Tagad mums jāsaskaras ar lēnāku ieņēmumu pieaugumu un jāpielāgojas tirgus videi,” sacīja Spīgels. Uzņēmums paziņoja, ka palēninās darbinieku pieņemšanu darbā pēc tam, kad tā akciju vērtība vienas dienas laikā kritās par gandrīz 40 %.

Avots: Crunchbase dati

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt