Twitter pieteicis karu “kremlinu troļļiem”

Sociālā tīkla Twitter administrācijai vienreiz apnika Krievijas izcelsmes boti un kremlinu troļļi, kuri mikroblogu vietni izmanto netīriem politiskiem mērķiem. Tāpēc jau kādu nedēļu darbojas īpašs algoritms, kura mērķis ir atklāt kremlinu troļļus un nobremzēt tos. Kā rezultāts ir banu vilnis un nobloķēti ziņojumi tiem, kuri publikācijās izmanto krievu rakstzīmes – kirilicu. Tviterī neviens nepadomāja, ka kirilicu izmanto ne tikai Krievijā, bet arī Bulgārijā un vēl pārdesmit valstīs. Pēc aktīviem bulgāru protestiem administrācija solīja problēmu atrisināt, tomēr uzsvēra, ka netaisās padoties cīņā pret spamu un botiem.

Tātad lai tiktu pie Twitter konta bana, pietiekot kirilicā uzrakstītā tvītā pievienot @Youtube vai cita populāra servisa nosaukumu. Algoritms nekādi nefiltrē profilus pēc to vecuma un var nobanot jebkuru kontu, sākot ar 2009. gadu. Daudziem nobloķētajiem kontiem ir vairāku gadu stāžs un tūkstošiem abonentu. Neesot grūti pierādīt savu nevainīgumu – tādā gadījumā bans tiekot noņemts. Bet joprojām pastāv tāda lieta kā shadowban – šo profilu tvītus citiem vairs nerāda un viņi nevar izsūtīt paziņojumus citiem lietotājiem. Vēršanās pie atbalsta servisa rezultātus nedod – “jūsu konts taču ir atbloķēts un problēmas tur nesaskatām”.

Kāda žurnālista Michael Tracey rīcībā nonāca Twitter dienesta instrukcija kā atpazīt “ar Krieviju saistītus profilus”. Minēta vesela virkne marķieru, un ja kaut viens izpildās, sankcijām ar to pietiekot. Algoritms meklē, vai:

  1. Twitter profils nav ticis atvērts Krievijas Federācijas teritorijā
  2. Vai lietotājs profilu nav reģistrējis ar kāda Krievijas mobilā operatora starpniecību
  3. Vai nav izmantota Krievijas e-pasta adrese
  4. Vai lietotājvārdā nav kirilicas rakstzīmes
  5. Vai lietotājs bieži tvīto krieviski
  6. Vai lietotājs kaut reizi nav ielogojies ar Krievijas IP adresi

 

Pirms dažām dienām Twitter paziņoja par izmaiņām lietošanas noteikumos, kas ir vērstas uz apvainojošu komentāru atklāšanu un to skaita samazināšanu. Neskaidrību gadījumā komentāri dzēsti netiks, bet tos ievietos zem “Show more replies”. Pret lietotājiem, kas jau agrāk saņēmuši īstermiņa banus vai par kuriem saņemtas sūdzības –  komentāru slēpšana tiks piemērota visā servisā. Twitter administrācija apgalvo, ka testa periods aizvadīts veiksmīgi, un  sūdzību skaits par nepiedienīgiem komentāriem samazinājies par 8%.

Avoti 1, 2

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

3 Responses

  1. Nobloķēt Twitteri visā Krievijā un nebūs problēmu. Kremlinu troļļi jau nav tik gudri, lai mācētu proxy izmantot, viņi jau tikai kopī peistot viņiem iedotus tekstus māk.

  2. Idiotus pēc trītiem var atpazīt. Valstij pret internetu vajag izturēties neitrāli, jo tāda attieksme ir pareiza, ja piem. krievu bloķēsana pasargās Latvijas pilsoņus, jo internets sava ziņa ari ir medijs, un pats cilveks izvelas par sevi dot ziņu vai lasīt m’ajas lapas ar sav tīkamu saturu. Pašai lapai jauztur kartība nevis valsts notieks ko pilsoņi darīs ar savu brīvību.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt