Veciem CPU Microsoft aptur Windows 7 ielāpus pirms termiņa

Neraugoties uz to, ka Windows 7 SP1 drošības atjauninājumiem jāiznāk līdz 2020. gada 14. janvārim, Microsoft pa kluso izmetis no programmas vecos Pentium procesorus, kas neatbalsta instrukciju kopu SSE2. Pārsvarā tie ir CPU, kas vecāki par Pentium 4. Kā zināt, vai procesors atbalsta vai neatbalsta SSE2? Ja nevar uzinstalēt Windows 8 – tātad SSE2 (Single Instruction Multiple Data Extension 2) atbalsta nav. Mēģinājums šādai sistēmai uzinstalēt maija “ielāpu otrdienā” iznākušo atjauninājumu paku noved pie zilā nāves ekrāna – BSOD.

Ja sākumā Microsoft solījās meklēt risinājumu un labot problēmu, tad tagad laidiena piezīmēs atstāts vien ieteikums “modernizēt hardware”. Nozares žurnālisti saista šādu attieksmi ar zināmajām Meltdown un Spectre ievainojamību problēmām. Acīmredzot šo ievainojamību likvidācijai nepieciešamie ielāpi ietekmē veco Pentium III un līdzīgu CPU veiktspēju tik lielā mērā, ka Microsoft un Intel nav  gatavi to atzīt. Tā kā šo CPU nav atlicis daudz – vieglāk tos “izslēgt”.

Computerworld

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

3 Responses

  1. Labi w7 uz nestandarta dzelža nav nācis redzēt, bet xp gan uz stipri dārgas kastes ar 200mhz proci. Pieļauju, ka dažādām ražošanas iekārtām u.c šādi ar p3 risinājumi pastāv.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt