WhatsApp atjauninājums – drošāks veids, kā veikt telefona zvanus

WhatsApp laiž klajā jaunu drošības funkciju Android un iOS aplikācijām. Tā bloķēs ļaundaru piekļuvi lietotāja IP adresei.

Situācija, ko WhatsApp cenšas risināt, ir nedaudz sarežģīta. Lielākā daļa saziņas (zvanu) produktu izmanto tiešu vienādranga savienojumu starp diviem lietotājiem. Tādējādi tiek nodrošināta ātra datu pārsūtīšana un labāka zvanu kvalitāte, taču tas nozīme, ka iesaistītajām ierīcēm jāzina abu IP adreses, sūtot datu “pakas” turp atpakaļ, lai saglabātu savienojamību. Tomēr, ja kādam ļaunprātim ir pareizās zināšanas, viņš var pārtvert kādu no šīm “pakām” un iegūt privātu informāciju par lietotāju, piemēram, aptuvenu ģeogrāfisko atrašanās vietu vai izmantoto interneta pakalpojumu sniedzēju.

Lai atrisinātu to, WhatsApp īsteno “Protect IP Adress in Calls”, rīks, kas pārraidīs aplikācijā veiktos tālruņa zvanus, izmantojot uzņēmuma serverus. Tas nodrošinās, ka neviens kibernoziedznieks nespēs piekļūt lietotāju IP adresei. Protams, zvani joprojām ir pilnīgi šifrēti.

Tomēr ir āķis. Tāpēc, ka lietotājs izvairās no tieša savienojuma, aktivējot šo funkciju, zvanu kvalitāte pasliktināsies.

Cilvēki debatē, vai vispār ir iespējams iegūt kāda IP adresi no zvana vien.

Lielākoties pastāv uzskats, ka nē, taču Apvienotās Karalistes komunikācijas uzņēmuma Ocean Telecom apgalvo, ka ir, ja zvans norisinās caur VoIP (Voice over Internet Protocol) savienojumu, ko WhatsApp izmanto savam pakalpojumam. Tehnika, ko kibernoziedznieki izmanto, lai piekļūtu “pakām” ar privāto informāciju, sauc par “packet sniffing”. Taču tas pieprasa lielu apjomu tehnisko zināšanu.

WhatsApp norāda, ka “Protect IP Adress in Calls” ir domāts viņu vispiesardzīgākajiem klientiem, kuri vēlas savus zvanus pārraidīt caur serveriem. Uzņēmuma standarta drošības līmenis ir pietiekams lielākai daļai cilvēku.

Instrukcija, kā iespējot šo funkciju būs pieejama platformas oficiālajā palīdzības centra mājaslapā. To var atrast aplikācijas iestatījumu advansētajā sadaļā.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt